У британському сегменті TikTok став популярним новий пранк - молоді блогери розігрують батьків фейковими новинами про можливий ядерний удар і загальну паніку. Найчастіше жартівники демонструють нібито екстрений випуск новин і знімають реакцію своїх "предків", передають Патріоти України.
Розіграти батьків вдається не всім, але часом люди просто завмирають біля екранів, адже для покоління, яке виросло в роки Холодної війни, подібні повідомлення здаються цілком реальними. Не смішним здався жарт і експертам з ядерної стратегії та безпеки, пише Daily Mail.
Одним з найпопулярніших в TikTok став ролик Чарлі Девіса. Блогер підготував для матері фейковий випуск новин про неминучу ядерну війну, в якому ведучий нібито розповідає про збитий російський літак та стрімку ескалацію збройного конфлікту між Росією та країнами НАТО. В цей час на екрані демонструються кадри загальної паніки в містах. Що правда, пряма трансляція чомусь ведеться вночі. Перелякана жінка розуміє, що її розіграли лише після того, як сама визирає на вулицю і бачить там сонячний день.
Відео Чарлі Девіса зібрало понад 2 млн переглядів, і поки хлопець радіє, експерти попереджають користувачів про можливу небезпеку такого пранку. На думку Беатріс Гейзер, експерта з ядерної стратегії, подібні ролики запросто можуть "підхопити та сприйняти всерйоз параноїдальні росіяни, які в усьому бачать змову".
"Росіяни не мають почуття гумору, коли мова заходить про такі речі", - підкреслила Гейзер. У якості прикладу експерт згадала, як в 1984 році Рональд Рейган жартома сказав, що "бомбардування почнеться за п'ять хвилин". Президент США не знав, що говорить "під запис", і вже доволі скоро його цитатою у своїй пропаганді скористався Радянський Союз.
До того ж, як пояснила Гейзер, цілком реальною загроза ядерної війни у 80-х була і для мільйонів британців старшого покоління. У розпал Холодної війни уряд на чолі з Маргарет Тетчер навіть видав "тривожну брошуру" з інструкціями з виживання на випадок атаки на Великобританію. Чи смішний новий пранк у TikTok? Тут уже для кого як.
Житель міста Полонне на Хмельниччині пропонував військовослужбовцям територіального центру комплектування $200, щоб відкупитися від мобілізації. Однак після відмови – застосував сльозогінний газ. Про це повідомила пресслужба Хмельницького обласного ТЦК...
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він у реальному часі відповідає людям на їхні запитання. Про це повідомили у The Guardian, передають Патріоти України. Інсталяц...