Треба розцінювати як вже дещо інше захворювання: Голубовська розповіла, чим небезпечний штам Дельта

Штам коронавірусу Дельта треба розцінювати як вже дещо інше захворювання, ніж початковий COVID-19. Так само, як це було з приходом британського варіанта Альфа. Про це написала в Facebook провідна інфекціоністка України Ольга Голубовська. За її словами, є три основні особливості перебігу хвороби, пов'язані зі штамом Дельта, передають Патріоти України.

Перша особливість – це високе вірусне навантаження, яке в сотні разів перевищує таке у попередніх варіантів. Друга – більш висока частота тромбозів. Третя – швидко прогресуюча і/або "обвальна" динаміка клінічних симптомів. Голубовська зазначила, що дві останні особливості є наслідком першої, оскільки саме високе вірусне навантаження значною мірою визначає всі наступні неприємності.

"Крім того, варіант Дельта пов'язаний із більш низькими значеннями циклів ПЛР, що говорить не тільки про високе вірусне навантаження, але, ймовірно, і про подовження періоду контагіозності (заразності) хворого", – підкреслила вона.

На думку інфекціоністки, тактика ведення хворих повинна бути оптимізована, зокрема, призначений прийом противірусних препаратів у початковому періоді хвороби.

"Саме групи ризику створюють напругу систем охорони здоров'я, і тільки одне виконання цієї рекомендації може знизити на них навантаження", – вважає Голубовська.

Вона назвала ранню терапію найдієвішою в лікуванні будь-якої інфекційної патології, тому що лікувати хворих треба починати до реанімації і до розвитку ускладнень.

По-друге, профілактика тромбоутворення і своєчасна діагностика тромбозів також повинні бути уважно оцінені в кожного конкретного хворого.

По-третє, маски не захищають від зараження, але збільшують шанси отримати меншу дозу збудника. А тяжкість перебігу інфекційних захворювань – це зокрема і дозозалежний процес.

"Нарешті, групи ризику повинні бути вакциновані. Це – найсерйозніший провал нашої кампанії вакцинації, бо важко хворіють саме вони. Тому – захистіть себе самі, оскільки більше нікому, а лікарі і медперсонал – не нескінченні", – завершила експертка.

Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: Ось як перерахують кожну виплату

неділя, 23 лютий 2025, 23:40

З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...

Українцям видають гроші на дрова: Хто може отримати і які умови

неділя, 23 лютий 2025, 23:25

Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...