У середу, 25 грудня, на Майдані у Києві єврейська громада встановила найбільшу в Європі Ханукію і запалила першу свічу з нагоди свята Ханука. На жаль, встановлення головного символу єврейського свята викликала неоднозначну реакцію українців, зазначають Патріоти України.
На стороні тих, кого обурила Ханукія в центрі столиці України, опинилася відома українська співачка Катя Chilly. Вона опублікувала пост, в якому засудила встановлення Ханукії, назвавши її симоволом «інших народів». Співачка вважає, що в центрі Києва під час війни має бути встановлений символ українського Різдва. Цьогорчі, єврейське свято Хануки співпало зі святкуванням Різдва та Нового року і відзначається з 25 грудня по 2 січня.
«В центрі української держави в столиці України, в час війни за Україну, має бути встановлений символ українського Різдва. Не інші символи. І не символи інших народів. При всій толерантності, повазі та шані. Шана вперше має бути своїй землі, своєму народові та своїм традиціям, які охороняють цю державу і народ», — написала в своєму пості Катя Чиллі.
У коментарях у неї одразу запитали, для чого вона розпалює в українському суспільстві ксенофобію. Під дописом співачки, який за менш ніж добу набрав близько 500 коментарів, розгорнулася ціла дискусія. Одні нагадали, що Україна — світська держава, і подібні висловлювання недопустимі в сучасному демократичному суспільстві, інші ж — підтримали Катю Чиллі і навіть опустилися до антисемітських висловлювань.
Сама ж Катя Чиллі розвинула у коментарях свою думку, порівнявши встановлення Ханукії у Києві з діями колоніальної держави, які, коли завойовує якусь країну, то встановлює в її центрі свій прапор і символ.
«Ми ж багатокультурна країна, а не безкультурна. Так, переважно в Україні населення християнське. І ми це всіляко транслюємо в культурі і традиціях — на ключовому місці у нас ялинка і вертеп. Але це нормально вітати християн, євреїв, мусульман, буддистів з їх релігійними святами. Це ознака зрілого суспільства. Так ми себе не втрачаємо, так ми себе посилюємо, бо даємо зрозуміти всім членам цього суспільства — ви бажані і потрібні. Дуже неочікувано чути від вас такі вислови. Хоча може й очікувано, просто я вас не знаю як особистість», — зазначила користувачка Мережі Юлія Мельник.
Співачка Мар’яна Головко засмутилась дописом Каті Чиллі. Вона запитала, де в українців «незнаня свого», зауваживши, що в містах повні храми, різдвяні вертепи, дити колядують.
І додала, що здивована бачити у коментарях антисемітські випади.
Дизайнерка Ольга Навроцька іронічно запитала, чи стануть українці євреями після того, як підуть у синагогу. І також назвала коментарі деяких дописувачів Каті Чиллі антисемітськими.
Користувачка Мережі Юлія Хливнюк навела у коментарях слова головного рабина України Моше Асмана, який повідомив, що першу свічку на Ханукії запалив прихожанин єврейської громанди і український військовослужбовець Тамир Ельбоїм.
Інші користувачі Мережі у коментарях зауважують Каті Чиллі, що в Україні співіснують різні народи і не треба між ними штучно сіяти ворожнечу. І нагадують, що «антисемітизм/антиісламізм робить з тебе мскля».
У справі про спадок покійного ректора Національного університету харчових технологій, професора і Заслуженого діяча науки і техніки Анатолія Українця з’явилися нові деталі. На початку грудня 2024 року Оболонський районний суд Києва визнав 11-річного хл...
Міністерство молоді та спорту доручило призначити головним тренером жіночої збірної України з важкої атлетики Олега Полякова. Про це повідомив заслужений тренер України з важкої атлетики Анатолій Орлов, передають Патріоти України. Перед цим конкурсна к...