Дихати над каструлею з гарячою картоплею в якості лікувального заходу при кашлі і бронхіті шкідливо. Про це заявив пульмонолог, торакальний хірург, доцент кафедри хірургії №1 Київського медичного університету, керівник Всеукраїнського респіраторного клубу кандидат медичних наук Євген Симонець, передають Патріоти України.
"Це дурниця. Коли дихальні шляхи запалені, набрякає слизова. Якщо подихати гарячою парою - над чайником або каструлею з картоплею - то тепло розширить судини. Посилиться приплив крові - і набряк збільшиться. Отже, просвіт бронхів звузиться. І звичайна ГРВІ або бронхіт переросте в бронхообструктивний синдром", - сказав він.
За словами лікаря, це небезпечний стан, так як через набряк слизової просвіт бронхів зменшився, а келихоподібні клітини ще сильніше продукують слиз.
"Вийти він не може, і в підсумку все це булькає, бурчить у легенях і переростає в обструктивний бронхіт. Коли порушена вентиляція і накопичилося багато мокроти, то створюються ідеальні умови для приєднання патогенної мікрофлори. У результаті розвивається пневмонія", - пояснює Симонець.
Також він повідомив, що при обструктивному бронхіті заборонені будь-які теплові процедури: гірчичники, банки, компреси, що зігрівають.
"Не можна розтирати грудну клітку і жиром. Борсуковий, ведмежий, козячий жири мінімально всмоктуються через шкіру. Оскільки вони відносяться до тугоплавких, то організму потрібні неймовірні зусилля, щоб перетворити їх в поліненасичені жирні кислоти. Саме вони беруть участь в утворенні мембран стінки альвеоли - одиниці легенів, що забезпечує газообмін. Покращення стану немає, зате підшлункова залоза і жовчний міхур опиняться під ударом", - каже лікар.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Податки за квартири та будинки українці в 2025-му мають заплатити до липня. Платити доведеться за кожен зайвий квадратний метр площі. Зайвим вважається та площа, яка перевищує норму. Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу України. Так, ставку пот...