Це може здивувати! Чому в СРСР заборонили йогу

Історія йоги в СРСР – це розповідь про протистояння влади та прагнення людей до свободи, самопізнання та духовних практик. За часів Радянського Союзу йога опинилася під забороною, ставши частиною ширшої кампанії боротьби з "ідеологічним ворогом" – Заходом та його культурним впливом, передають Патріоти України.

У ті часи навіть звичайні джинси могли вважатися символом бунту, не кажучи вже про екзотичні практики, такі як йога. Радянська влада, можливо, вбачала в йозі закодовану мову шпигунів, адже назви асан, на кшталт "Воїн III" чи "Вірабхадрасана", звучали підозріло та незрозуміло.

Атеїстична доктрина та "опіум для народу"

Серйозною причиною заборони було сприйняття йоги як релігійної практики, що суперечило атеїстичній доктрині СРСР. В умовах пропаганди наукового атеїзму та ставлення до релігії як до "опіуму для народу", йога, як елемент східної духовності, викликала підозру та несприйняття.

"Заборонений плід солодкий": підпільна йога в СРСР

Проте, як відомо, заборони часто лише підсилюють інтерес. Чим більше йогу засуджували, тим більше людей вона приваблювала своєю містичністю та екзотичністю. Заборона додала їй ореолу таємничості та стала своєрідним викликом для тих, хто прагнув вийти за межі офіційної ідеології. В результаті, в СРСР сформувалася ціла підпільна мережа практиків йоги, які таємно продовжували займатися, збираючись у закритих квартирах, на віддалених галявинах чи навіть на дахах будівель.

Мирний опір та прагнення до свободи

Ця підпільна практика стала формою мирного опору, умиротворюючого протистояння системі. Уявіть собі групи людей, що медитують у позі лотоса, в той час, як влада намагається їх зупинити. Це нагадує сюжет для драматичного фільму. Історія йоги в СРСР – це історія про прагнення до свободи, незалежно від перешкод. Йога стала символом цього прагнення, метафорою здатності людського духу долати будь-які обмеження.

КДБ проти йоги: меморандум про "шкідливий вплив"

У 1982 році КДБ навіть випустив меморандум, в якому попереджав про "шкідливий вплив" індійської культури, включаючи йогу, стверджуючи, що вона може "підірвати моральні цінності" радянських громадян. Ця заборона призвела до переслідувань практикуючих йогу та створення підпільних спільнот.

Зрештою, заборона не змогла знищити йогу в СРСР. Навпаки, вона зробила її ще сильнішою. Сьогодні йога процвітає у всьому світі, зокрема і в Росії, доводячи, що духовні та культурні практики неможливо придушити політичними рішеннями.

Наступного разу, виконуючи асани, згадайте про тих, хто ризикував заради права на йогу в СРСР. Їхня завзятість та прагнення до свободи є найкращим уроком цієї історії.

"Немає проблеми": Усик відповів на запитання про завершення кар'єри

вівторок, 14 січень 2025, 23:40

Об'єднаний чемпіон суперважкої ваги Олександр Усик (23-0, 14 КО) не планує завершувати кар'єру після двох перемог над Тайсоном Ф'юрі (34-2-1, 24 КО). Українець зазначив, що готовий провести реванш із Данієлем Дюбуа (22-2, 21 КО), проте зараз має намір ...

В Україні з'явиться новий податок на авто: Ось кому та скільки доведеться заплатити 2025 року

вівторок, 14 січень 2025, 23:25

У разі закінчення п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років, передають Патріоти У...