Сьогоднішні батьки прагнуть забезпечити своїм дітям усе найкраще — іноді навіть більше, ніж потрібно. Проте вони не завжди усвідомлюють, що згодом дитині доведеться самостійно адаптуватися до життя. З часом дорослі виснажуються, починають дратуватися і запитують: чому замість вдячності діти реагують з роздратуванням, влаштовують істерики? Про це в ексклюзивному інтерв’ю OBOZ.UA розповіла логопединя та керівниця одного з приватних дитсадків Києва Оксана Лавриненко, передають Патріоти України.
Вона зазначила, що зараз у батьків немає єдиної стратегії виховання, через що вони часто губляться. До того ж, на її думку, в суспільстві спостерігається надмірне зосередження на дитині, що шкодить як малечі, так і дорослим.
Лавриненко наголосила на головній помилці у вихованні, яка може завадити дитині реалізувати себе в майбутньому. Це прагнення батьків будь-якою ціною зробити своє чадо щасливим. «Вони не думають про те, що згодом дитині доведеться жити самостійно. Батьки не зможуть вічно бути поруч і захищати її від усіх труднощів. Спершу вони готові зробити все можливе і неможливе, але поступово втомлюються, починають нервувати, а потім обурюються: чому діти не поважають, а лише вередують», – пояснює експертка.
Фахівчиня рекомендує зменшити рівень надмірної опіки. Наприклад, не потрібно годувати дитину з ложки, постійно тримати за руку чи давати все, що вона забажає. Є речі, які справді важливо робити, однак гіпертурбота часто шкодить більше, ніж допомагає.
Таке ставлення може негативно вплинути на сенсорний розвиток дітей — вони перестають відчувати та усвідомлювати, що відбувається навколо них. «Якщо дитину постійно захищати від усього, а ще й дозволяти годинами сидіти в ґаджетах, вона втрачає контакт із реальністю. Вона не знає, яка на дотик трава, дерево чи м’яч», – застерігає Лавриненко.
У той час, як Кабмін готується збільшувати мінімальну пенсію українцям на 203 гривні - до 2564 гривень, деякі українці мають пенсійні виплати у сотні тисяч. Таку виплату отримують завдяки спеціальним пенсіям. Про це написав у своєму Telegram-каналі нар...
Віднедавна штраф за невчасне оновлення персональних даних можна сплатити онлайн у застосунку "Резерв+". Проте навіть після оплати громадяни зобов’язані оновити свої дані. Про це заявила заступник міністра оборони України Катерина Черногоренко, передают...