Музика використовується у різних життєвих ситуаціях - від занять спортом, до розслабленої медитації. Згідно з результатами досліджень, атлети, які слухали музику перед тренуванням, збільшили свою силу та витривалість.
У свою чергу вчені стверджують, що музика також є дієвим засобом для зменшення стресу та лікування. А практика "музичної терапії" використовується для лікування захворювань мозку, включаючи хворобу Альцгеймера, епілепсію, інсульт і хворобу Паркінсона, пише Eat This Not That.
Музичні терапевти пояснюють, що завдяки музиці пацієнти отримують ресурси, які вони можуть використовувати для саморегуляції, щоб відчувати себе спокійніше. Крім того, прослуховування музики позитивно впливає на покращення імунної системи та зниження рівня стресу.
Більше того, вчені задокументувати нейрохімічні механізми, за допомогою яких музика впливає на чотири сфери: управління настроєм, стресом, імунітет і як допоміжний засіб для соціальних зв’язків. Виявляється, що прослуховування музики було більш ефективним, ніж ліки, що відпускаються за рецептом, у зниженні тривоги перед операцією.
Коли перед вами постає питання, яку музику обрати, варто зазначити, що композиції з плавним темпом із легким переходом акордів матимуть заспокійливий ефект. Але є й винятки, бо існують людьми, які розслабляються під важкий метал.
Музика покращує вашу координацію
Були проведені комплексні дослідження, які показали цікаві факти – люди похилого віку, які слухали музику під час ходьби та рухів, продемонстрували покращені характеристики ходи та кращий баланс наприкінці випробування. Крім того, при цьому вони зазнали на 54% менше падінь.
Музика зберігає ваш мозок молодшим
Експерти з охорони здоров’я зазначають, що прослуховування музики — це чудове тренування для вашого мозку, адже це стимулює мозок. Якщо ви хочете, щоб ваш мозок був задіяний протягом усього процесу старіння, прослуховування або відтворення музики є чудовим інструментом, що забезпечує тренування мозку.
Водночас є і цікаве пояснення тому факту, чому люди мають тенденцію слухати ту саму музику з дитинства знову і знову. Виявляється, що нова музика кидає виклик мозку так, як стара музика не робить. Незнайомість змушує мозок намагатися зрозуміти новий звук. Тож, щоб зберегти гостроту розуму, запам’ятайте кілька нових мелодій від нових виконавців.
Музика змінює те, як ви відчуваєте час
Ще одна властивість музики – при її прослуховуванні час летить непомітно, саме тому зони очікування завжди наповнені музикою. Фахівці стверджують, що музика є потужним емоційним стимулом, який змінює наші стосунки з часом. Здається, що час справді летить, коли слухаєш приємну музику.
Вас може зацікавити:12-річна біженка з України пройшла в фінал нідерландського нацвідбору на дитяче Євробачення: вона перемогла на "Україна має талант"
Музика робить вас кращим комунікатором
Але й це ще не все, адже сам процес прослуховування та відтворення музики напряму впливає на покращення вербальних навичок. Наприклад, якщо ви спостерігатимете за дітьми, які навчаються музиці, ви помітите, що вони мають кращий словниковий запас і здатність читати, ніж діти, які не навчалися цього.
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...
У Харкові засудили жителя Краснокутської громади, який у вересні завдав ножового поранення чоловіку — той допомагав його дружині знести консервацію до погреба. Вирок 18 листопада виніс Орджонікідзевський районний суд Харкова, передають Патріоти України...