Дослідники з Університету Монпельє (Франція) проаналізували мозок понад 170 порід собак. Вони порівнювали розмір мозку з розміром тіла, щоб визначити, чи має це значення для розумових здібностей домашніх улюбленців, передають Патріоти України
Вчені з’ясували, що породи з меншим мозком найкраще реагують на дресування та мають гарну короткочасну пам’ять – дві риси, присутність яких робить собак розумними. Тим часом породи з більшим мозком отримали вищі показники за страх, агресію, поведінку, що привертає увагу, і тривогу розлуки – риси, пов’язані з туманністю, пише MailOnline.
Отже, якщо у вас велика собака, наприклад ретривер, ротвейлер або сибірський хаскі, у них, імовірно, буде менший мозок, але вищі розумові здібності. Але якщо у вас є маленька собака, яку ви можете помістити в сумку, вона, ймовірно, матиме більший мозок, але меншу розумову силу.Хоча нові висновки можуть здатися суперечливими, вчені пояснюють, що надмірне виведення порід людьми спотворило природне розташування мозку собак.
"Собаки демонструють різноманітні характери, функції та когнітивні здібності, які можуть перевершувати здібності нелюдських приматів. Наші результати показують, що складні навички та кооперативна поведінка – ознака соціального пізнання – не передбачають збільшення розміру мозку у собак", – говорять дослідники у звіті, яке було опубліковано в Biology Letters під керівництвом Ани Балькарсель, біолога та палеонтолога з Університету Монпельє.
Під час дослідження вчені зібрали дані для "відносного внутрішньочерепного об’єму" (REV), який є просто розміром мозку стосовно загального розміру тіла. Як пояснюють експерти, REV збільшується зі страхом і агресією, пошуком уваги та тривогою від розлуки та зменшується з тренованістю.За словами дослідників, можливо, мозок більших собак, яких часто використовують для роботи (в поліції, наприклад) був реорганізований у більш компактний простір, що призвело до покращеного пізнання.
Як правило, у тваринному світі великий мозок вважається ознакою більш розвинутих когнітивних здібностей. Однак результати показують, що собаки, здається, порушують це правило.
"Ця гіпотеза суперечить одомашненим популяціям, які, попри менший мозок порівняно з дикими побратимами, можуть демонструвати покращені когнітивні здібності", – говорять вчені.
Собаки є винятком у цьому відношенні, ймовірно, тому, що вони інтенсивно розводилися людьми протягом століть, різко спотворюючи їхні фізичні якості.
Загалом мозок домашніх собак у середньому на 20 відсотків менший, ніж у їхнього найближчого дикого родича, сірого вовка (Canis lupus). Незалежно від того, чи йдеться про пошук їжі, уникнення хижаків чи пошук партнерів, домашні собаки мають менше когнітивних потреб порівняно з дикими собаками. Згідно з теорією, через це зменшення потреби в енергії мозку мозок домашніх собак поступово зменшився.
ЗСУ відчувають серйозні проблеми з мобілізацією, адже процес відбувається повільніше, ніж потрібно. На фронті важко знайти підрозділ, який укомплектований на 90%, або хоча б на 75% , чимало посад у війську є вакантними. Про це "24 Каналу" розповів журн...
Понад половина українців підтримує скасування переведення годинників на літній час. Найбільше – на заході.Про це свідчать дані опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг", опублікованого Міжнародний республіканським інститутом (IRI Ukraine),...