Нове дослідження вчених з Університетського коледжу Лондона показало, що люди зазвичай прокидаються в найкращому настрої вранці, а в найгіршому – близько опівночі. Окрім дня доби, на наш стан і настрій також впливають день тижня та пора року, передають Патріоти України.
За словами дослідників, найкраще люди почуваються зранку у вівторок у літню пору року. До такого висновку вони прийшли, проаналізувавши дані близько 50 000 дорослих, спостерігаючи за людьми протягом двох років, пише MailOnline.
Також вчені відзначили, що люди, як правило, мають більш різноманітне психічне здоров’я у вихідні, тоді як протягом тижня все було стабільнішим.
Метою дослідження було з’ясувати, чи пов’язаний час доби з варіаціями психічного здоров’я (симптоми депресії та/або тривоги), щастям (гедонічний добробут), задоволеністю життям, відчуттям того, що життя варте уваги та самотністю (соціальний добробут). Вони також хотіли з’ясувати, чи змінюються ці асоціації залежно від дня, сезону та року, пише Medical Хpress. Ці дані були опубліковані в результатах великого дослідження в журналі BMJ Mental Health.
Учасники відповідали на анкети, включно з такими питаннями, як: "Наскільки щасливими ви почувалися минулого тижня?", "Наскільки ви були задоволені своїм життям?" і "Якою мірою ви відчували те, що ви робите у своєму житті, варте уваги?"
Згідно з результатами опитування, щастя та задоволення від життя у людей в понеділок і п’ятницю були вищими, ніж у неділю. А найвищі показники – у вівторок.
Вчені пояснюють, що на зміни в психічному здоров’ї та самопочутті протягом дня впливають фізіологічні зміни, пов’язані з біологічним годинником.
Наприклад, кортизол – гормон, який регулює настрій, мотивацію та страх – досягає піка незабаром після пробудження, а найнижчий рівень має перед сном.
За словами дослідників, результати мають значення для надання послуг і клінічних оцінок."Зрештою, щодо громадського здоров’я наші результати показують, що психічне здоров’я та добробут людей, як правило, є найнижчими опівночі, в середині тижня та взимку. Це слід враховувати під час планування надання послуг та ресурсів", – зробили висновок вчен
За пів року в Україні народилися 86 795 дітей, і померли 249 002 людини. Наразі на одного малюка припадає 3 померлих, й ця ситуація незмінна протягом останніх 5 років. Найбільше народжують у столиці, а найчастіше помирають на Дніпропетровщині, передают...
За приблизними оцінками, понад 300 мільйонів людей у світі страждають на дальтонізм. У більшості випадків це означає, що людина не розрізняє певні відтінки кольорів або має труднощі з визначенням яскравості. У рідкісних випадках дальтонізм виявляється ...