Вчора, 16 червня, в Мережі з’явилося фото зафарбованої стіни на Подолі у Києві, на якій раніше була зображена цитата активістки Катерини Гандзюк, яку вбили у 2018 році. Сьогодні, 17 червня, жінці мало б виповнитися 40 років. Фото зафарбованої стіни опублікувала на своїй сторінці в Instagram користувачка з ніком arina.kts. Інформацію підтвердили в ініціативі Хто замовив Катю Гандзюк, передають Патріоти України.
Меморіальний мурал з цитатою херсонської активістки Катерини Гандзюк з’явився на стіні на Поштовій площі у столиці в 2019 році після вбивства жінки, напад на яку скоїли 31 липня 2018 року, а смерть настала у листопаді того ж року від отрималих поранень.
Сьогодні, 17 червня, Катерині мало б виповнитися 40 років. Мурал замалювали напередодні її дня народження.
На знищення меморіалу відреагував народний депутат, голова комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин. «Сьогодні Каті Гандзюк було би 40. Але її вбили проросійські сили.
Катя ніколи не була зручною, але завжди була справжньою. Вона була потужним стовпом України в Херсоні, місцевим рушієм демократії і кісткою в горлі для Мангера, Левіна та інших проросійських чортів. Її боротьба за справедливість триває. <...> А замалювати мурал Каті на Поштовій напередодні її дня народження — це особливий вид цинізму. Київській ВЦА варто його поновити та надати об'єкту захисний статус місцевого значення", — написав Юрчишин.
Що відомо про справу Катерини Гандзюк
31 липня 2018 року на Катерину напали, обливши її сірчаною кислотою. Жінка отримала близько 35% опіків тіла, перенесла більше десяти операцій, проте у листопаді 2018 року померла від отриманих травм.
Спочатку вирок винесли шістьом обвинувачуваним, а у 2023 році Дніпровський суд Києва засудив ще двох організаторів нападу Владислава Мангера та Олексія Левіна. Їм винесли вирок у 10 років позбавлення волі. Пізніше їхні адвокати подали апеляцію, розгляд якої триває дотепер. «На цих засіданнях адвокати Мангера і Левіна по черзі вигадують різні способи, щоб затягнути розгляд справи. Ось коротко про деякі з методів:
— в останній момент подати клопотання про зміну запобіжного заходу і довго розказувати про погане здоров’я обвинувачених;
— попросити суд викликати величезну кількість свідків, більшість із яких взагалі не в Україні;
— попросити суд розглядати дивитися якісь маразматичні замовні відео від псевдожурналістів і тому подібне;
— після майже року судового розгляду категорично наполягати на розгляді справи спочатку через відставку одного із суддів колегії", — зазначили в ініціативі Хто замовив Катю Гандзюк.
Активісти додали, що строк притягнення до відповідальності Мангера і Левіна спливе в липні 2028 року. Будь-яка затримка у розгляді справи може призвести до спливу строків, що у свою чергу призведе до закриття провадження. Якщо підсудних визнають винними, а строк розгляду спливе, відбувати покарання вони не будуть, додали в ініціативі.
Як відомо, найбільше місто Київщини, після самої столиці України, має багату історію. З Білою церквою міцно пов'язані імена великого князя Київського Ярослава Мудрого, гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, козацького полковника Семена Палія,...
У той час, як Кабмін готується збільшувати мінімальну пенсію українцям на 203 гривні - до 2564 гривень, деякі українці мають пенсійні виплати у сотні тисяч. Таку виплату отримують завдяки спеціальним пенсіям. Про це написав у своєму Telegram-каналі нар...