Це під силу всім! ТОП-5 корисних звичок можуть допомогти подовжити життя на понад 10 років

Вчені з Гарвардського університету проаналізували дані про спосіб життя і стан здоров’я різних людей та визначили корисні звички, які допоможуть продовжити життя на понад 10 років. Їхні дослідження були опубліковані в популярному журналі “Circulation”, передають Патріоти України.

Як пише “Independent” після аналізу двох довготривалих досліджень (Nurses' Health Study і Health Professionals Follow-up Study) вчені з Гарварду дійшли висновку, що п’ять простих корисних звичок допомагають значно подовжити життя (на понад 10 років) та в цілому покращити стан свого здоров’я:

  • дотримання правил здорового харчування;
  • регулярні фізичні вправи (як мінімум 30 хвилин в день);
  • відмова від шкідливих звичок (куріння);
  • контроль ваги;
  • зниження кількості вживання алкоголю (не більше одного келиха вина в день).

В дослідженнях взяли участь 123 219 медичних працівників, які регулярно впродовж 30 років проходили огляди у фахівців та здавали аналізи.

Результати досліджень виявилися досить цікавими. Так вчені довели, якщо жінка навіть у віці 50+ років формує всі ці п’ять корисних звичок, то зможе, найімовірніше, прожити ще додаткових 43 роки. А якщо буде ігнорувати поради науковців, то проживе ще не більше 29 років.

Якщо чоловік після 50 років формує ці звички, то має великі шанси прожити ще понад 38 років. А якщо проігнорує їх, то ця цифра може знизитися до 26 років.

У Раді пояснили, чи є заборона на мобілізацію чоловіків від 50 до 60 років

понеділок, 23 грудень 2024, 8:58

Чоловіків від 50 до 60 років мобілізовуватимуть до війська лише в окремих випадках. Про це заявив член комітету з нацбезпеки й оборони Верховної Ради, народний депутат Федір Веніславський, передає 24 канал, передають Патріоти України. За його словами, ...

В Україні запланована масштабна пенсійна реформа - в меморандумі з МВФ озвучили терміни

понеділок, 23 грудень 2024, 8:40

В Україні в 2025-му запустять пенсійну реформу, в результаті якої може відбутись скорочення численних спеціальних пенсійних прав, а також будуть посилені механізми підтримки вразливих груп, яка включає консолідацію різних програм соціальної допомоги, ...