Український зоолог, еколог та радіоеколог Денис Вишневський, який понад 23 роки присвятив вивченню Чорнобильської зони відчуження та дослідженню впливу радіації на екосистеми та дику природу, повідомив, що деякі тварини через особливості свого харчування накопичують значно вищі рівні радіонуклідів, ніж інші мешканці Зони, передають Патріоти України.
За словами фахівця, диким кабанам властивий спосіб харчування, який сприяє накопиченню радіонуклідів у їхньому організмі. Ці тварини активно риють землю, шукаючи їжу. У їхньому раціоні переважають коріння, підземні гриби та личинки, які ростуть або мешкають безпосередньо в ґрунті.
«Ці радіоактивні елементи осіли саме в ґрунті, тому ті, хто контактує з ним найбільше, як-от кабани, мають вищі показники «фону», – пояснив Денис Вишневський.
Таким чином, через постійну взаємодію з забрудненим ґрунтом, кабани отримують значні концентрації Цезію-137 і Стронцію-90. У порівнянні з іншими мешканцями Зони, які не взаємодіють із ґрунтом так активно, кабани справді демонструють підвищений вміст радіонуклідів у своїх тканинах, хоча зовні це може бути непомітно.
Чернігівець Владислав Плис пробув у російському полоні два роки і п’ять місяців. 46-річного чоловіка вдалося звільнити 12 червня. А наступного дня він дізнався про смерть матері. Трагічну історію родини опублікувало видання «Вість», передають Патріоти ...
У Калуському районі Івано-Франківської області чоловік погрожував поліцейському сокирою під час спільного рейду працівників поліції та територіального центру комплектування. У зв'язку з цим інцидентом на Прикарпатті розпочали кримінальне провадження. П...