"Це продукт масового насильства імперії": Український філолог зі США дав визначення тому, хто такі "російськомовні громадяни"

Юрій Шевчук, кандидат філологічних наук, директор Українського кіноклубу Колумбійського університету у коментарі ЗМІ заявив, що «російськомовний громадянин» – це результат русифікації й колоніалізму нашої країни, передають Патріоти України.

«Це громадянин, що розмовляє російською як рідною мовою… Це продукт русифікації й колоніалізму, прямого і символічного насильства, якого протягом століть зазнавала Україна з боку Московської імперії», – підкреслив Шевчук.

Філолог додав, що у контексті сьогоднішньої України термін «російськомовні громадяни» мав би позначати переходове, тимчасове явище, коли громадяни з українським паспортом, що розмовляють російською як рідною, мали б пройти деколонізацію.

«Російськомовний громадянин» – це продукт масового насильства. Ні про який добровільний вибір російської в Україні говорити не можна. На російську переходили не лише через конформізм, кар'єризм, але й щоб не загинути фізично. У цьому сенсі «російськомовний громадянин» – продукт культурного зґвалтування українців, і там, де «російський громадянин» є етнічним українцем, і там, де – це етнічний росіянин-переселенець, який таке ґвалтування чинив самим фактом своєї присутности в Україні», – розповів Шевчук.

За словами філолога, поняття «російськомовний громадянин» є політичним, тому що певні сили в Україні досі намагаються нормалізувати й узаконити його, зробити постійним і прийнятним для українців. Юрій Шевчук як приклади привів поширення ідеології і практики «какая разница», суперечки щодо мови, а також твердження «Україну можна не менше любити і на русском»…

Юрій Шевчук підкреслив, що це явище панує, хоча юридичного поняття може не існувати. Він також закликав пам’ятати, що Офіс президента –переважно «російськомовні українці», й «інстинкти в них російські або совкові».

Джерело: Главком

Підношення Осірісу: Унікальні артефакти з золота і та інші важливі речі: Археологи знайшли скарби єгиптян VII - VI ст. до н.е.

субота, 27 липень 2024, 0:30

Археологи виявили 63 давньоєгипетські гробниці у провінції Дум’ят, яка колись була центром торгівлі. Досліджуючи поховання, вчені натрапили на численні артефакти, зокрема золоті прикраси та поховальні приношення, передають Патріоти України. Як пише Her...

На Уралі прорвало чергову дамбу водосховища. Населення рятується на дахах будинків (відео)

п’ятниця, 26 липень 2024, 23:30

У Челябінській області Росії прорвало дамбу Кіалімського водосховища. Вода швидко поширюється, затоплено велику кількість будинків. Про це повідомляють російські Telegram-канали в п'ятницю, 26 липня. За інформацією управління МНС у Челябінській област...