Юрій Шевчук, кандидат філологічних наук, директор Українського кіноклубу Колумбійського університету у коментарі ЗМІ заявив, що «російськомовний громадянин» – це результат русифікації й колоніалізму нашої країни, передають Патріоти України.
«Це громадянин, що розмовляє російською як рідною мовою… Це продукт русифікації й колоніалізму, прямого і символічного насильства, якого протягом століть зазнавала Україна з боку Московської імперії», – підкреслив Шевчук.
Філолог додав, що у контексті сьогоднішньої України термін «російськомовні громадяни» мав би позначати переходове, тимчасове явище, коли громадяни з українським паспортом, що розмовляють російською як рідною, мали б пройти деколонізацію.
«Російськомовний громадянин» – це продукт масового насильства. Ні про який добровільний вибір російської в Україні говорити не можна. На російську переходили не лише через конформізм, кар'єризм, але й щоб не загинути фізично. У цьому сенсі «російськомовний громадянин» – продукт культурного зґвалтування українців, і там, де «російський громадянин» є етнічним українцем, і там, де – це етнічний росіянин-переселенець, який таке ґвалтування чинив самим фактом своєї присутности в Україні», – розповів Шевчук.
За словами філолога, поняття «російськомовний громадянин» є політичним, тому що певні сили в Україні досі намагаються нормалізувати й узаконити його, зробити постійним і прийнятним для українців. Юрій Шевчук як приклади привів поширення ідеології і практики «какая разница», суперечки щодо мови, а також твердження «Україну можна не менше любити і на русском»…
Юрій Шевчук підкреслив, що це явище панує, хоча юридичного поняття може не існувати. Він також закликав пам’ятати, що Офіс президента –переважно «російськомовні українці», й «інстинкти в них російські або совкові».
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...