Вчені з Великої Британії виявили несподіваний вплив соціальних мереж на тіло людини. Згідно з результатами, воно відображає стан приклеєності до екрана, коли ми гортаємо стрічку багато годин на добу, передають Патріоти України
У дослідженні взяло участь 54 молодих дорослих, які переглядали свій Instagram та TikTok на телефоні протягом 15 хвилин, як вони зазвичай робили б це у повсякденному житті. Однак цього разу вчені прикріпили електроди до їхніх грудей і пальців, що дозволило записати частоту серцевих скорочень і "провідність шкіри" учасників, яка є показником потовиділення, пише Science Alert.
Також вчені додали контрольну умову: учасники спочатку читають статтю новин на своєму телефоні, а потім заходять у соціальну мережу. Як показали результати, порівняно з умовою читання новин гортання стрічки призводило до помітного уповільнення серцевого ритму учасників і водночас посилювало їхню реакцію на потовиділення.
Більш ранні дослідження говорять, що така модель тілесних реакцій відбувається, коли чиясь увага повністю поглинена дуже значущим або емоційним подразником у його оточенні – це стан одночасного хвилювання та глибокого занурення в щось дуже важливе для людини.
Тобто у соціальних мережах є щось особливе, що може легко захопити нас.За словами вчених, найбільш інтригуючий ефект у дослідженні стався, коли вони перервали учасників від гортання стрічки в Instagram чи TikTok і попросили їх повернутися до читання іншої статті новин.
Замість того, щоб позбутися хвилювання та повернутися до більш спокійного стану, реакція учасників на потовиділення посилилася, а частота серцевих скорочень також збільшилася, а не сповільнилася. Це залежність?
Після завершення експерименту вчені попросили учасників описати свої емоції. Вони повідомили, що відчували стрес і тривогу, коли їм доводилося відключатися від соціальних мереж. До того ж у той момент вони відчували тяжіння до соціальних мереж.
Також після експерименту вчені попросили всіх учасників заповнити анкету з оцінкою симптомів "залежності від соціальних мереж".
Як пояснюють науковці, на сьогодні ця концепція є суперечливою і не визнається розладом психічного здоров’я, однак анкета розповіла про те, як використання соціальних мереж може негативно вплинути на повсякденне життя людини. В тому числі на результати роботи чи навчання або призводити до конфлікту з партнерами.
Також вчені звертають увагу на те, що вони не помітили жодних відмінностей у частоті серцевих скорочень і потовиділенні між учасниками, які отримали високі або низькі бали за цими показниками залежності. Це означає, що всі учасники показали модель захопленого занурення під час використання та пов’язане зі стресом збудження, коли використання було перервано.
На думку науковців, це відкриття не означає, що всі ми залежні від соціальних мереж. Однак деякі з їхніх функцій справді можуть викликати звикання, наприклад, персоналізовані потоки короткого відео, які захоплюють нас у нескінченну петлю розважального вмісту. Тож вчені радять утримуватись або скорочуватисоціальні мережі на деякий час, не відчуваючи різких змін у своєму добробуті (позитивних чи негативних). А також наголошують на тому, що, на відміну від наркотиків, ми можемо задовольнити ці свої потреби іншими способами – наприклад, спілкуючись з людьми не через екрани мобільних телефонів.
Вищий антикорупційний суд наклав арешт на два автомобілі, що належать родині колишнього начальника ОТЦК і СП в Харківській області. Йдеться про BMW X6 2023 року випуску та Toyota Camry Hybrid 2022 року випуску. Загальна вартість автівок — 4 млн 850 тис...
69-річний Роберт Френсіс Прево, уродженець Чикаго, який значну частину своєї кар'єри провів за місіонерською службою в Перу, є відносно невідомим на світовій арені. У четвер, 8 травня, з каміну Сикстинської каплиці пустили білий дим: кардинали, зібрані...