Це справжній парадокс: Лікар назвала три фази коронавірусу та розповіла про методи лікування в Україні

Коронавірусна хвороба має кілька клінічних стадій розвитку. Перша фаза триває близько тижня, зазвичай вона обумовлена дією самого вірусу і проходить непомітно або з незначними симптомами, передають Патріоти України.

У 20-25% випадків може підвищуватися температура тіла, пропадати нюх, як і при звичайному респіраторному захворюванні. Про це в ефірі каналу "Наш" розповіла Ольга Голубовська, провідна інфекціоністка Міністерства охорони здоров'я України.

На цій стадії необхідно тільки симптоматичне лікування та застосування противірусних препаратів, зазначила лікарка.

Друга фаза COVID-19 є найбільш неприємною, вона проявляється в реакціях імунітету на вірус. Ця стадія є менш контрольованою і залежить зокрема від кількості збудника, який потрапив в організм.

"Тут відбувається парадокс: ми завжди говорили, що людина одужує при інфекційних захворюваннях завдяки своєму імунітету. Тут же немає іншого виходу і ми призначаємо препарати, що пригнічують імунітет", – сказала Голубовська.

При такому лікуванні антитіла до вірусу все одно виробляються. Інфекціоністка зазначила, що механізм розвитку коронавірусу як і раніше знаходяться на стадії вивчення та аналізу.

Третя фаза коронавіруснї хвороби – це постковідний синдром, пов'язаний як із самим вірусом, так і з лікуванням захворювання. Медикиня назвала цю стадію "серйозною медико-соціальною проблемою".

Нагадаємо, Голубовська заявила, що влада Ізраїлю пішла правильним шляхом для стримування пандемії коронавірусу – завезла вакцину й одночасно ввела повний локдаун.


Зможуть демонтувати? Мінкульт позбавив Арку дружби народів у Києві статусу пам’ятки історії

п’ятниця, 19 квітень 2024, 6:30

Мінкульт своїм наказом позбавив Арку дружби народів статусу пам’ятки історії. Відповідно, тепер цей монумент може бути повністю демонтований.Про це повідомили в пресслужбі відомства. 26 квітня 2022 року скульптурна частина монумента була прибрана з цен...

В Україні можуть різко змінити розмір пенсій: Стало відомо, чого чекати

п’ятниця, 19 квітень 2024, 5:58

В Україні - найнижчий пенсійний вік в Європі. Це єдина перевага нашої пенсійної системи, яка частково пояснює і її проблеми. Зараз на пенсії у середньому українець може отримувати менше ніж 30% від своєї зарплати. Це критично низький показник, передают...