Під Львовом археологи виявили древні поховання, які можуть бути могильником давньоримського часу, так званої Черняхівської культури. Територію планують дослідити трьома методами: георадаром, біолокатором і приладом для вимірювання електромагнітних полів. 26 червня на урочищі Коротка Сторона розпочала роботу спільна наукова експедиція Інституту археології ЛНУ імені Івана Франка та Карпатського відділення Інституту геофізики НАН України. Про це повідомили на Facebook-сторінці Краєзнавчого музею міста Буськ, передають Патріоти України.
Могильник був виявлений випадково - житель одного з передмість Буська під час земляних робіт на присадибній ділянці на глибині більше 1 метра в шарі піску натрапив на скупчення людських кісток. Він припинив роботу і повідомив про знахідку місцевих краєзнавців.
"За попередніми припущеннями, поховання дівчинки у віці 10-12 років датується II-IV ст. Нашої ери і може бути частиною великого могильника спільноти, яка заселяла територію міста майже 2 тисячі років тому (так звані "поля поховань" Черняхівської культури)", - розповіли в музеї.
Також на похованнях було знайдено супутній інвентар: скляне прясло з хвилястими візерунками, залізна фібула і пряжка. Всі знахідки передали для подальшого вивчення та ідентифікації фахівцям з Інституту археології Львівського університету.
Незважаючи на очікуване здешевшання палива та деяких видів товарів, в цілому ціни в Україні продовжують зростати. Хоча в подальшому можливе поступове уповільнення інфляції. Про це говориться в Макроекономічному та монетарному огляді НБУ за квітень 2025...
Тернопільський міськрайонний суд визнав винним місцевого мешканця у вчиненні хуліганства щодо культових споруд і оштрафував на 17 тис. грн. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на судовий реєстр. За даними досудового розслідування, вночі 2...