Тим, хто дбає про високу культуру спілкування солов'їною: Відомий мовознавець розповів, коли слід вживати слово "житель", а коли "мешканець" (відео)

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, як правильно використовувати два синоніми, . які часто-густо викликають плутанину навіть в журналістському середовищі.

"Ці слова – синоніми. Словники дозволяють ними позначати і тих, хто живе в якомусь місті, і тих, хто живе в якомусь домі чи квартирі. Можна сказати і житель, і мешканець Полтави. Так само і жителі, і мешканці висотних будинків", – зазначив мовознавець.

Проте фахівець звернув увагу, що кожне з цих слів має свої відтінки.

"Тому для тих, хто дбає про високу культуру свого мовлення, хочу дати таку пораду. Із населеними пунктами і країнами краще вживати наше давнє слово "житель". Наприклад, жителі Львова, жителі Чехії. А з житлом краще використовувати запозичене з польської мови слово "мешканець". Наприклад, мешканці багатоквартирних будинків", – пояснив Авраменко.

Крім цього, мовознавець нагадав, що мешканцями також називають тварин, які населяють певну місцевість, наприклад, лісові мешканці або мешканці підводного царства.

Недоімперія, процвітання імпортозаміщення: У Росії за день сталося одразу три аварійні інциденти з цивільними авіалайнерами

понеділок, 2 жовтень 2023, 20:07

2 жовтня в Росії відразу три літаки авіакомпанії "Аерофлот" зламалися за один день, повідомляє The Moscow Times. Так, літак Boeing 777 не зміг вилетіти з Пхукета до Москви через пошкодження шасі. Рейс було скасовано. Пасажирів перенаправили на інші рей...

"Практично мізер": Українцям розповіли про запаси вугілля і газу на опалювальний сезон

понеділок, 2 жовтень 2023, 18:56

Наближається холодна пора року і російські окупанти можуть значно збільшити кількість обстрілів критичної інфраструктури, щоб залишити мирне населення без тепла та електрики. Голова Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко в інтерв'ю д...