Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, як правильно використовувати два синоніми, . які часто-густо викликають плутанину навіть в журналістському середовищі.
"Ці слова – синоніми. Словники дозволяють ними позначати і тих, хто живе в якомусь місті, і тих, хто живе в якомусь домі чи квартирі. Можна сказати і житель, і мешканець Полтави. Так само і жителі, і мешканці висотних будинків", – зазначив мовознавець.
Проте фахівець звернув увагу, що кожне з цих слів має свої відтінки.
"Тому для тих, хто дбає про високу культуру свого мовлення, хочу дати таку пораду. Із населеними пунктами і країнами краще вживати наше давнє слово "житель". Наприклад, жителі Львова, жителі Чехії. А з житлом краще використовувати запозичене з польської мови слово "мешканець". Наприклад, мешканці багатоквартирних будинків", – пояснив Авраменко.
Крім цього, мовознавець нагадав, що мешканцями також називають тварин, які населяють певну місцевість, наприклад, лісові мешканці або мешканці підводного царства.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Починав свої тренування ентузіаст з 90 секунд. Спортсмен із Франції отримав титул світового рекордсмена, просидівши у ванній, повній криги, понад чотири години. . Завдяки цьому він встановив рекорд із найбільш тривалого повного контакту тіла з льодом,...