Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, як правильно використовувати два синоніми, . які часто-густо викликають плутанину навіть в журналістському середовищі.
"Ці слова – синоніми. Словники дозволяють ними позначати і тих, хто живе в якомусь місті, і тих, хто живе в якомусь домі чи квартирі. Можна сказати і житель, і мешканець Полтави. Так само і жителі, і мешканці висотних будинків", – зазначив мовознавець.
Проте фахівець звернув увагу, що кожне з цих слів має свої відтінки.
"Тому для тих, хто дбає про високу культуру свого мовлення, хочу дати таку пораду. Із населеними пунктами і країнами краще вживати наше давнє слово "житель". Наприклад, жителі Львова, жителі Чехії. А з житлом краще використовувати запозичене з польської мови слово "мешканець". Наприклад, мешканці багатоквартирних будинків", – пояснив Авраменко.
Крім цього, мовознавець нагадав, що мешканцями також називають тварин, які населяють певну місцевість, наприклад, лісові мешканці або мешканці підводного царства.
Мстислав Хоробрий, перший князь Чернігівський та Тмутараканський - брат по батькові та матері Ярослава Мудрого стяжав собі славу наймогутнішого полководця Русі свого часу, збройне протистояння якому програв Великий князь Київський Ярослав. Чому підвіск...
Військові зможуть надсилати та отримувати відправлення до 30 кг у прифронтових відділеннях «Нової пошти» лише за 1 грн. Опція доступна завдяки програмі «Плюси». Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко, передають Патріоти Укр...