Інститут океану Шмідта, поділився результатами своєї глибоководної експедиції, що тривала поблизу Південних Сандвічевих островів, , передають Патріоти України з посиланням на видання Livescience. Серед найбільш вражаючих знахідок опинилась риба глибоководний щурохвост (Macrourus), голову котрої "прикрашали" ракоподібні Lophoura szidati.
На кадри, відзнятих на глибині 489 метрів, звертають увагу два паразити, що вгризлися у тіло жертви, а їхні яйцеві мішечки звисають. Ці ракоподібні проникають у м’язи риби за допомогою спеціальних ротових структур, живлячись її кров’ю та рідинами. Вони належать до родини Sphyriidae, яка відома своєю жорстокою тактикою виживання: самки вгризаються в тіло господаря та живляться його тканинами.
Кожен із паразитів несе сотні яєць, з яких згодом вилупляться личинки, готові знайти нову жертву. Як розповів еволюційний біолог Джеймс Бернот, їхні личинки спочатку проникають під шкіру, а потім перетворюються на справжні «якорі», яких вже не відчепити. Хоча життєвий цикл L. szidati досі мало вивчений, вчені вважають, що вони можуть жити місяцями, а сліди їхньої присутності залишаються в тілі риби роками.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...