Британська поліція заарештувала двох людей, яких підозрюють у тому, що саме вони спиляли найвідоміше дерево Англії, 300-річний платан Геп (Sycamore Gap) біля Стіни Адріана в Нортумберленді, на північному сході країни, повідомляє Mirror. Слідство не виключає, що це було зроблено заради контенту для TikTok.
За інформацією правоохоронців, дерево спиляли бензопилою вночі в середу, 27 вересня. Уже наступного дня заарештували 16-річного хлопця, якого через день звільнили з-під варти, а замість нього ввечері 29 вересня затримали 60-річного чоловіка. Зараз він співпрацює з правоохоронцями.
"Я знову сумую. Я розвіяла тут прах мого брата. Це було наше місце. Це було місце, де я знайшла спокій і розраду, свою опору й орієнтацію. Це місце означає для мене все. Зараз це більш ніж засмучує", — сказала журналістам Гізер Сазерленд.
Тепер керівники Національного парку Нортумберленд і Національного фонду обговорять, якими мають бути наступні кроки. Не виключено, що все, що залишилося від Гепа, стане меморіалом або гігантським тотемним стовпом, щоб зберегти його як туристичний об'єкт і віддати данину поваги загиблому дереву. Національний фонд заявив, що "дуже вдячний" за підтримку з боку жителів Північного Сходу й тих, хто живе за межами країни. Наприклад, тих, хто зробив пожертвування на збір коштів, сума якого перевищила 3000 фунтів стерлінгів. Він додав, що "це дерево було особливим для багатьох, багатьох людей".
Менеджер Національного фонду Ендрю Поад сказав, що пень "здоровий", і експерти, можливо, зможуть підрізати дерево, де з основи стовбура ростуть нові пагони. Однак Марк Фезер, керуючий маєтком Woodland Trust, вважає, що знадобиться кілька років, щоб паростки змогли перетворитися навіть на невелике дерево, і приблизно 150-200 років, перш ніж воно наблизиться до того, "що ми втратили".
Поки що прохід до дерева закритий, і туристів просять утриматися від наближення до нього.
Внаслідок російської атаки на Київ у суботу, 18 січня, загинуло подружжя з Вінницької області Олексій та Світлана. Вони приїхали до столиці у справах. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила місцева жителька Соня Голованюк. Тіл...
В Україні розглядають можливість відкриття аеропортів навіть під час війни, зокрема у Львові, однак експерти наголошують на значних ризиках, пов’язаних з атаками балістичних ракет "Кинджал". У разі їхнього запуску час підльоту становить лише 10-12 хвил...