У кризі Антарктики загадково з'явились гігантські діри

У 2016 та 2017 роках у кризі моря Ведделла з'явилася величезна ополонка - вона розрослася до понад 49 тисяч квадратних кілометрів. Довго учені не могли пояснити появу таких дір, але тепер вони вирішили цю загадку - допомогли їм у цьому серед іншого й морські котики. Результати їхньої роботи опубліковані в журналі "Nature", повідомляють Патріоти України.

Так, команда з Вашингтонського університету досліджувала ополонку за допомогою роботів, радіообладнання і морських котиків. Команда виявила, що для того, аби виникла ополонка, потрібен цілий збіг погодних факторів. Так, у зоні, де відкрилася гігантська діра, є підводна гора. Під час потужного зимового шторму виникає вихор, який піднімає солону воду з глибин на поверхню. Щойно ця вода охолоджується, вона знову опускається, і крига не може утворитися.

Щодо морських котиків, то їх дослідники використовували для передавання даних з води на берег. Дослідники часто використовують цих тварин, адже їхній рух дає науковцям можливість отримати уявлення про певне середовища. Також, як стверджується, тварини не переймаються через встановлене на них обладнання.

Печінка від померлого - мільйон: Кабмін затвердив ціни на пересадку органів

середа, 15 липень 2020, 20:01

Кабінет міністрів України затвердив тарифи на операції з трансплантації органів. Відповідну постанову було прийнято під час засідання в середу, 15 липня, передають Патріоти України.

Хіти тижня. Красиво жити не заборониш: Індієць замовив собі захисну маску із золота вагою 2,5 кг

середа, 15 липень 2020, 20:00

Маска коштувала індійцю 3 870 доларів. У ній є невеликі отвори, щоб можна було дихати. Житель індійського штату Махарашта Шанкар Кураде замовив собі захисну маску із золота, яка важить майже 2,5 кілограми, передають Патріоти України з посиланням на іно...