У кризі Антарктики загадково з'явились гігантські діри

У 2016 та 2017 роках у кризі моря Ведделла з'явилася величезна ополонка - вона розрослася до понад 49 тисяч квадратних кілометрів. Довго учені не могли пояснити появу таких дір, але тепер вони вирішили цю загадку - допомогли їм у цьому серед іншого й морські котики. Результати їхньої роботи опубліковані в журналі "Nature", повідомляють Патріоти України.

Так, команда з Вашингтонського університету досліджувала ополонку за допомогою роботів, радіообладнання і морських котиків. Команда виявила, що для того, аби виникла ополонка, потрібен цілий збіг погодних факторів. Так, у зоні, де відкрилася гігантська діра, є підводна гора. Під час потужного зимового шторму виникає вихор, який піднімає солону воду з глибин на поверхню. Щойно ця вода охолоджується, вона знову опускається, і крига не може утворитися.

Щодо морських котиків, то їх дослідники використовували для передавання даних з води на берег. Дослідники часто використовують цих тварин, адже їхній рух дає науковцям можливість отримати уявлення про певне середовища. Також, як стверджується, тварини не переймаються через встановлене на них обладнання.

Хіти тижня. Інші малюки виглядали не краще: Батьки-вегани заморили свою дитину голодом до смерті

п’ятниця, 22 листопад 2019, 12:00

У 18 місяців хлопчик важив трохи більше 7,5 кілограмів - стільки в середньому повинна важити семимісячна дитина. Подружжя з міста Кейп-Корал (американський штат Флорида), 30-річний Райан і 35-річна Шейла О'Лірі, постали перед судом за звинуваченням у н...

Рахунок йшов на секунди: У лікарні Дніпра врятували бійця із частково зруйнованим мозком

п’ятниця, 22 листопад 2019, 11:27

Військовослужбовець отримав важке поранення голови в районі проведення операції об'єднаних сил. Про це у Facebook пише головний лікар обласної клінічної лікарні імені Мечникова Сергій Риженко, . У Дніпрі лікарі врятували життя 22-річного військовослужб...