У 2016 та 2017 роках у кризі моря Ведделла з'явилася величезна ополонка - вона розрослася до понад 49 тисяч квадратних кілометрів. Довго учені не могли пояснити появу таких дір, але тепер вони вирішили цю загадку - допомогли їм у цьому серед іншого й морські котики. Результати їхньої роботи опубліковані в журналі "Nature", повідомляють Патріоти України.
Так, команда з Вашингтонського університету досліджувала ополонку за допомогою роботів, радіообладнання і морських котиків. Команда виявила, що для того, аби виникла ополонка, потрібен цілий збіг погодних факторів. Так, у зоні, де відкрилася гігантська діра, є підводна гора. Під час потужного зимового шторму виникає вихор, який піднімає солону воду з глибин на поверхню. Щойно ця вода охолоджується, вона знову опускається, і крига не може утворитися.
Щодо морських котиків, то їх дослідники використовували для передавання даних з води на берег. Дослідники часто використовують цих тварин, адже їхній рух дає науковцям можливість отримати уявлення про певне середовища. Також, як стверджується, тварини не переймаються через встановлене на них обладнання.
Педагоги, що працюють у приватних школах, мають право на відстрочку від мобілізації, як і їхні колеги з державних шкіл. Адже форма фінансування навчального закладу, згідно з чинним законодавством, не впливає на можливість отримання відстрочки викладача...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...