У 2016 та 2017 роках у кризі моря Ведделла з'явилася величезна ополонка - вона розрослася до понад 49 тисяч квадратних кілометрів. Довго учені не могли пояснити появу таких дір, але тепер вони вирішили цю загадку - допомогли їм у цьому серед іншого й морські котики. Результати їхньої роботи опубліковані в журналі "Nature", повідомляють Патріоти України.
Так, команда з Вашингтонського університету досліджувала ополонку за допомогою роботів, радіообладнання і морських котиків. Команда виявила, що для того, аби виникла ополонка, потрібен цілий збіг погодних факторів. Так, у зоні, де відкрилася гігантська діра, є підводна гора. Під час потужного зимового шторму виникає вихор, який піднімає солону воду з глибин на поверхню. Щойно ця вода охолоджується, вона знову опускається, і крига не може утворитися.
Щодо морських котиків, то їх дослідники використовували для передавання даних з води на берег. Дослідники часто використовують цих тварин, адже їхній рух дає науковцям можливість отримати уявлення про певне середовища. Також, як стверджується, тварини не переймаються через встановлене на них обладнання.
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...
Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...