У китайській провінції Цзілінь археологи виявили рідкісний кам'яний клинок. Його знайшли на будівельному майданчику в місті Хелонг, розташованому біля східного підніжжя гір Чанбайшань. Знахідку передали в міський музей, повідомляють Патріоти України з посиланням агентство "Сіньхуа".
Археологи називають артефакт вкрай рідкісним. Довжина клинка 53 см. Важить 16,3 кг. Зроблений з обсидіану.
Давні люди часто використовували цей матеріал. Він легко обробляється і є міцним. З нього робили різні інструменти, прикраси та зброю. Людей приваблювала фізична здатність обсидіану розколюватися на вузькі фрагменти з гострими ріжучими та колючими краями.
На цьому клинку археологи нарахували 14 слідів, що утворилися в результаті відколу. Вивчення артефакту має важливе значення для розуміння методів виготовлення кам'яних знарядь в районі гір Чанбайшань в період палеоліту.
Дівчинка перестала дихати під час масованої ракетно-дронової атаки. Лікарі реанімували її під обстрілами. Про це повідомила благодійниця та засновниця медичного центру "Дім метеликів" Міста Добра у Чернівцях Марта Левченко, передають Патріоти України. ...
Із кардіологічного відділення обласної лікарні імені Олександра Гербачевського у Житомирі виписали 100-річного пацієнта Федора Кир'яна. 9 липня йому провели операцію із заміни кардіостимулятора. Про це йдеться у сюжеті «Суспільного», передають Патріоти...