У китайській провінції Цзілінь археологи виявили рідкісний кам'яний клинок. Його знайшли на будівельному майданчику в місті Хелонг, розташованому біля східного підніжжя гір Чанбайшань. Знахідку передали в міський музей, повідомляють Патріоти України з посиланням агентство "Сіньхуа".
Археологи називають артефакт вкрай рідкісним. Довжина клинка 53 см. Важить 16,3 кг. Зроблений з обсидіану.
Давні люди часто використовували цей матеріал. Він легко обробляється і є міцним. З нього робили різні інструменти, прикраси та зброю. Людей приваблювала фізична здатність обсидіану розколюватися на вузькі фрагменти з гострими ріжучими та колючими краями.
На цьому клинку археологи нарахували 14 слідів, що утворилися в результаті відколу. Вивчення артефакту має важливе значення для розуміння методів виготовлення кам'яних знарядь в районі гір Чанбайшань в період палеоліту.
Починаючи з 4 жовтня 2024 року, поліція Хмельницької області розслідує ймовірне декларування недостовірної інформації з боку чоловіка голови МСЕК Хмельниччини Володимира Крупи, передають Патріоти України. Поки Володимиру Крупі правоохоронці не оголошув...
У Великій Британії у п’ятницю, 22 листопада, чоловік зізнався, що здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, пов’язаної з Україною. Також він визнав, що отримав гроші від іноземної розвідки у справі, яку пов’язують з РФ. Про це повідомляє аге...