У льодах альпійського перевалу, що в середньовіччя був важливим пунктом сполуки між Італією і північнішою Європою, знайшли тіло мандрівника з багатою зброєю і солідними коштами (фото)

Такий дуже не рядовий подарунок археологи отримали завдяки процесу танення льодовиків, що вже кілька десятиліть оголяють шар за шаром намерзле протягом попередніх століть

Вчені мандрують льодовиками Швейцарії та Італії, що повільно тануть, і відшукують артефакти, які раніше були поховані під товщею снігу та льоду.

У льодовику Теодул, що у швейцарських Альпах, знайдено 400-річні рештки заможного мандрівника. Чоловік у тонких шкіряних черевиках подорожував з великою кількістю монет, зброї й, можливо, мулів. Про це пише видання Business Insider.

На місці виявили череп з каштановим волоссям, а також розкидані по всій місцевості шматки шовкового одягу, скляні ґудзики, бритву для гоління, кілька ножів, майже 200 монет, прикраси, кинджал, меч та пістолет. Всі ці предмети датуються приблизно 1600 роком. Окрім того, неподалік були й рештки двох мулів, хоча незрозуміло, чи належали вони саме цьому мандрівникові.

"Це не бойова зброя, а церемоніальні знаряддя для фехтування, які мали багатії. Також зрозуміло, що одяг не належав воїну", — сказав П'єр-Ів Нікод, куратор Музею історії Вале у швейцарських Альпах.

До того ж на кістках не виявлено слідів травм, тож чоловіка явно не пограбували. Археологи вважають, що він, найімовірніше, був купцем й загинув випадково, можливо, впавши в тріщину в льодовику або через несприятливий збіг обставин.

Навколо загиблого були розкидані шматки шовкового одягу, скляні ґудзики, бритва для гоління, кілька ножів, майже 200 монет, прикраси, кинджал, меч та пістолет

До того ж на кістках не виявлено слідів травм, тож чоловіка явно не пограбували. Археологи вважають, що він, найімовірніше, був купцем й загинув випадково, можливо, впавши в тріщину в льодовику або через несприятливий збіг обставин.

До речі, останнім часом в Альпах процвітає нова наукова галузь — льодовикова археологія. Упродовж останніх чотирьох десятиліть вчені мандрують льодовиками Швейцарії та Італії, що повільно тануть, і відшукують артефакти, які раніше були поховані під товщею снігу та льоду.

Перевал Теодул свого часу був популярним маршрутом з регіону Вале, що в сучасній Швейцарії, до долини Аоста (Італія), тож там можна віднайти багато цінних для науки стародавніх речей.

Перевал Теодул

"У нас є дуже чіткі сигнали": Влада Польщі попередила про можливий наплив біженців з України

четвер, 25 липень 2024, 21:30

З початку осені Росія значно посилила атаки на енергосистему України, що призвело до масштабних відключень світла та тепла по всій країні. Мільйони українців змушені жити в умовах постійних блекаутів, що створює нестерпні умови для проживання, особливо...

Хотів перетнути кордон, але... У Карпатах поблизу кордону з Румунією виявили тіло чоловіка

четвер, 25 липень 2024, 20:45

Під час патрулювання державного кордону прикордонний наряд виявив в гірській місцевості чоловіка без ознак життя, передають Патріоти України. Зазначається, що чоловік, ймовірно, намагався незаконно перетнути кордон, вибравши один із найскладніших маршр...