У Львові раптово помер відомий український науковець

Наукові дослідження, що проводив Богдан Забавський, стосуються питань теорії кілець і модулів, алгебричної К-теорії, алгебричної геометрії, лінійної алгебри.

Богдан Забавський. Фото: соцмережі.

У суботу, 1 серпня, у Львові помер український математик, доктор фізико-математичних наук, професор кафедри математики і логіки механіко-математичного факультету Львівського університету Богдан Забавський. Про це повідомили на факультеті, передають Патріоти України.

Про причину смерті науковця наразі не повідомляють. «Це дуже велика втрата. Займався алгеброю. Він був феноменальним вченим, розв’язував багато проблем, які стояли ще з минулого століття. Окрім того, користувався величезною любов’ю від студентів, хоч і був вимогливим викладачем. Захистив не одного кандидата наук. Створив свою наукову школу», – зазначив у коментарі учень Богдана Забавського, а нині завідувач кафедри вищої математики Андрій Гаталевич.

За інформацією ЗМІ, попередня причина смерті – пневмонія, яка притаманна при Covid-19. Поховали Богдана Забавського в рідному селі Зіболки, що на Львівщині.

Довідка: Богдан Забавський народився 19 серпня 1957 року на Жовківщині. У Львівському університеті науковець працював із 1987 року. У 2006 році очолив кафедру алгебри і логіки, а також отримав вчене звання «професор». Тоді ж році захистив докторську дисертацію на тему «Діагональна редукція матриць над кільцями».

Наукові дослідження, що проводив Богдан Забавський, стосуються питань теорії кілець і модулів, алгебричної К-теорії, алгебричної геометрії, лінійної алгебри. Також Богдан Забавський був редактором наукового збірника «Прикладні проблеми механіки і математики».

Навіть українцями прикидалися: Хасиди намагалися прорватися в Україну з Польщі та Угорщини (фото, відео)

п’ятниця, 18 вересень 2020, 11:59

Осіб, причетних до перевезення хасидів, затримали. Їм загрожує до 9 років в'язниці. "Вночі оперативники Мукачівського прикордонного загону вчасно запобігли спробі незаконного перетину кордону і зупинили транспортний засіб "Мерседес", на якому двоє гром...

З'явилося відео моменту ДТП у Запоріжжі з трьома згорілими заживо

п’ятниця, 18 вересень 2020, 10:37

У мережу потрапило відео з автомобільного реєстратора, на якому видно момент смертельної аварії в Запоріжжі 17 вересня. На записі видно як близько 19:40 автомобіль BMW, рухаючись по середній смузі проїзної частини Набережної магістралі зі сторони вулиц...