У Маріуполі окупанти розпочали подачу води, непридатної для пиття - це загрожує спалахом холери чи чуми

Російські окупанти у Маріуполі розпочали подачу води, але вона непридатна для пиття. Місто опинилося на межі епідемії холери чи чуми. Люди позбавлені доступу до питної води, криниць та джерел мало і зараз вони катастрофічно забруднюються. Про це в ефірі національного телемарафону розповів міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, передають Патріоти України.

Спроби окупантів відновити водопостачання у місті призвели до того, що брудна вода тече вулицями Маріуполя. Загарбники намагаються налагодити у місті водопостачання, проте все, на що вони здатні, – пустити вулицями непридатну для споживання воду.

"Сьогодні ми бачимо, що ці окупаційні так звані "керівники" щось намагаються відновити з погляду водопостачання. Але вони не мають ні досвіду, ні спеціальності, тому це призведе лише до біди. Чому? Тому що ця вода, яку вони намагаються тепер відновити і подати для Маріуполя, річками пішла вулицями міста. І до цього додається ще неробоча каналізація", – зазначив міський голова.

І без того брудна вода, що тече просто вулицями, вимиває каналізаційні стоки та поховання, яких у місті після приходу "визволителів" безліч. Все це вливається в річки та Азовське море, забруднюючи джерела, і колодязі – єдиний поки що доступний для мирних жителів спосіб роздобути питну воду. Місто опинилося на порозі страшних епідемій.

"Це має утворити те лихо, про яке всі вже сьогодні говорять. Не тільки міська влада, а й кажуть професійні лікарі та ООН. Треба розуміти, що це може спричинити спалах інфекційних захворювань – холери, чуми, дизентерії та інших", – додав Бойченко.

Він переконаний: мирних маріупольців терміново необхідно рятувати: налагодити систему евакуації та відкрити зелені коридори, щоб люди могли виїжджати на підконтрольні уряду території України. "Ми сьогодні запрошуємо всіх наших міжнародних партнерів об'єднатись навколо цієї мети, щоб наші маріупольці могли виїжджати з міста", – зазначив мер.

Якщо ж евакуацію провести не вдасться, Бойченко вважає вкрай необхідним хоча б організувати до Маріуполя постачання медикаментів – аби медики змогли стримати масові спалахи інфекційних захворювань. Він наголосив: за прогнозами лікарів, епідемії, спровоковані Росією, до десятків тисяч жертв, уже вбитих окупантами, додадуть тисячі нових смертей – тих, хто залишається в місті і кому рашисти не дають змоги виїхати.

Спалив живцем: На Львівщині чоловік жорстоко позбувся дружини, прикутої до ліжка

четвер, 1 червень 2023, 17:58

У Львівській області чоловік інсценував пожежу, аби позбутись своєї дружини, яка не могла рухатися. Він облив бензином жінку і кімнату, в якій стояло її ліжко, а потім підпалив. Про це повідомляє Поліція Львівської області. Інцидент стався 20 травня зр...

В Україні з наступного року заборонять ртутні термометри, названо причину

четвер, 1 червень 2023, 17:49

Україна приєднується до Мінаматської конвенції, яка передбачає поступову відмову від використання ртуті. Як повідомили у Міндовкілля, Верховна Рада прийняла законопроєкт №0199 "Про приєднання України до Мінаматської конвенції про ртуть", за яким Україн...