"У нідерландській культурі важливий особистий час. А ми в Україні звикли працювати, поки не впадеш", - українка розповіла про різницю у ставленні до роботи

Письменниця і викладачка Оксана Лозинська 13 років живе і працює в Нідерландах. Вона розповіла, як відбувався її процес інтеграції в нідерландське суспільство і з якими складнощами їх довелося зустрітися, передають Патріоти України.

"Українська і нідерландська культури дуже різні, і якби я вперто стояла на своєму і залишилася представницею української культури, я просто не могла б там вижити ні в робочому середовищі, ні в приватному, ні в соціальному", - сказала вона.

"Я змінилася багато в чому. Особливо - у бізнес- етиці та робочій культурі. Бізнес-культура в Нідерандах і в Україні кардинально різні. Українці переймають більше американський стиль - маскулінний: бажання конкурувати, досягати успіху. Голландський – фемінний: зорієнтований на те, щоб "залишатися близько до себе", саморозвиватися. Для них набагато важливіші відносини, якість життя, а не конкуренція і прагнення досягати й мати високі посади за будь-яку ціну. Звичайно, це теж є. Але ці речі набагато менше важать, ніж якість життя і відносин. У голландців завжди в пріоритет баланс між робочим часом і відпочинком, а українці можуть очікувати від людини, що вона працюватиме день і ніч", - додала Лозинська.

"У мене не було захисних механізмів організму. Ми змалку знали, що потрібно розвиватися, рости, пробиватися. Але ніхто нас не вчив, як правильно планувати свій час і відпочивати, щоб потім могти ефективно працювати. В нідерландській культурі важливий особистий час. А ми в Україні звикли працювати, поки не впадеш", - зазначила вона.

Королівство Нідерландів — це комбінована держава, яка охоплює землі Нідерландів, Кюрасао, Сінт-Мартени і Аруби. Основна частина Нідерландів знаходиться в Західній Європі, решта — це острови в Карибському морі.

Держава займає площу всього 41 543 км², але дуже щільно заселена. Жителів — 16,5 млн осіб. Офіційною мовою є нідерландська, але майже кожен знає англійську і багато людей вільно володіють німецькою та французькою.

Джерело: Gazeta.ua

Війна - не завада? У Раді пояснили, чому російську мову не заборонили у школах

п’ятниця, 4 квітень 2025, 10:50

Пряма законодавча заборона російської мови у школах може сприйнятися Європейським Союзом як дискримінаційна норма, що зашкодить євроінтеграційному процесу України. Про це в інтерв’ю Українським Новинам сказав голова комітету Верховної Ради з питань осв...

В Україні перевірять правомірність пільг для більш ніж мільйона громадян: Хто під прицілом

п’ятниця, 4 квітень 2025, 10:22

В Україні готують єдину методику верифікації пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу. Це стосується кожного з 1,2 млн українців, які отримують пільги, передають Патріоти України з посиланням ...