У Спілці кінематографістів виступили на захист актриси Кадочникової, українці обурені

Під час нагородження премією Національної спілки кінематографістів України імені Сергія Параджанова у Будинку Кіно спалахнув скандал. Акторка і зірка фільму "Тіні забутих предків" Лариса Кадочникова відмовилася виступати зі сцени українською, передають Патріоти України.

Зі сцени премії Національної спілки кінематографістів України імені Сергія Параджанова Лариса Кадочникова почала виголошувати промову російською мовою, а на зауваження із залу вона відмовилася перейти на українську. Ситуація набрала стрімкого розголосу в Мережі, і її в своїх пропагандиських цілях використали російські медіа.

На таке рішення 87-річної акторки театру і кіно стрімко відреагували також українці у соцмережах. Вони вказали на те, що в кінці третього року повномасштабної війни вона «підіграє російським наративам», в той час як Спілка кінематографістів виступила на захист Кадочникової, закликавши «бути обачливими», і не «зараховувати до „ворогів“ тих представників старшого покоління українських кінематографістів, які продовжують спілкуватися переважно російською».

«Хоча б тому, що незрідка їх внесок у нашу культуру є непроминущим і справді фундаментальним. Ролі, зіграні Ларисою Кадочниковою у Тінях забутих предків Сергія Параджанова, Криниці для спраглих, Вечорі на Івана Купала, Білому птасі з чорною ознакою Юрія Іллєнка, Комісари Миколи Мащенка назавжди лишаться в історії українського кіно. Її виступи російською ажніяк не є викликом, чи зумисною провокацією, як видається декому. Мисткиня, яка стільки зробила для нашого кіно, має право на повагу і прощення за певні атавізми, мовну архаїку. На терезах історії переважає зроблене для культури, давайте виходити саме з цього простого засновку», — йдеться в заяві Спілки кінематографістів України, опублікованій у Facebook.

«Лізеш на сцену публічного заходу — виступай українською. Вік — не прикриття для крінжі і підігрівання російським наративам. Цінують не за вік, а за досвід. Чомусь ту ж Аду Роговцеву — вони з нею ровесниці, язик не повертається назвати бабусею, вона достойна, зріла пані з соціальною відповідальністю», — зауважила Марина Данилюк-Єрмолаєва.

«Мені здається, що ця історія про Ларису Кадочнікову, її роль Марічки у Тінях і відмову говорити українською під час церемонії вручення премії Параджанова у розпал російської війни проти України. Від Івана Миколайчука і Марічки Миколайчук я знаю (чула неодноразово), що Кадочнікова була проти того, щоб роль Івана грав Миколайчук, і переконувала Юрія Іллєнка та Сергія Параджанова взяти на цю роль московського актора. Опір був величезним. На щастя, Іллєнкові і Параджанову вистачило хисту, чуття і мудрості відмовитись від цієї божевільної ідеї і ми маємо шедевральний фільм з геніальною, органічною грою Миколайчука», — поділилася спогадами журналістка Мирослава Барчук.

«Народна артистка не тільки України, але й Росії, до слова. Згадав як був свідком скандалу 25 років тому, коли після прем'єри фільму „Нескорений“ про Романа Шухевича у київському будинку кіно Вікторія Малекторович на чістом русском язикє вирішила розповісти про зіграну нею роль зв’язкової ОУН Галини Дидик, яка провела 25 років у совєтських таборах. Тоді, якщо не помиляюсь, актриса так само не перейшла на українську після зауваження. Дивовижної глухоти і відсутності емпатії люди бувають. Факт», — пригадав Вахтанг Кіпіані.

«Знаєте, чому вони виграють? У них Лія Ахеджакова на концерті в Лос-Анджелесі, на вигуки з залу, приймаючи квіти, вимовила «Слава Україні!» й була миттєво звільнена з театру, у неї просто забрали ролі й змусили написати заяву за власним бажанням, вона закенселена абсолютно буквально, фільми з її участю більше не показують у них по тв, бо для них це — червона лінія. Її вирізають, витрачають немалий ресурс аби за допомогою сучасних технологій навіть у старих улюблених людьми кінокартинах замінити її іншою актрисою. І статус народної не допоміг, ні заслуги і навіть те, що вона зірка значно більше як одного фільму — нічого!

У нас Лариса Кадочнікова — в Україні, на українській сцені, народна артистка України, лауреатка Державної премії України ім. Тараса Григоровича Шевченка (ще й не якогось, а 1991 року), акторка культового фільму, єдиного значимого в її карʼєрі, режисер якого Сергій Параджанов відмовився перекласти «Тіні забутих предків» російською, під час вручення премії імені режисера публічно відмовилася розмовляти українською. І знаєте що? Вона досі не звільнена, їй навіть рукоплескали й вигукували «браво», — зауважила користувачка Facebook Тата Рівна.

"Немає проблеми": Усик відповів на запитання про завершення кар'єри

вівторок, 14 січень 2025, 23:40

Об'єднаний чемпіон суперважкої ваги Олександр Усик (23-0, 14 КО) не планує завершувати кар'єру після двох перемог над Тайсоном Ф'юрі (34-2-1, 24 КО). Українець зазначив, що готовий провести реванш із Данієлем Дюбуа (22-2, 21 КО), проте зараз має намір ...

В Україні з'явиться новий податок на авто: Ось кому та скільки доведеться заплатити 2025 року

вівторок, 14 січень 2025, 23:25

У разі закінчення п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років, передають Патріоти У...