У суді не побачили провини священника УПЦ МП, який прославляв Росію - обвинувальний акт повернули прокурору

Обвинувальний акт щодо Анатолія Войтенка, більш відомого як архімандрита УПЦ Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Захарія, повернули назад прокурору. Печерський суд Києва відмовився розглядати справу. Про це йдеться в ухвалі 7 квітня Печерського районного суду, передають Патріоти України.

Обвинувальний акт був складений після богослужіння у Лаврі 12 листопада 2022 року, де Захарій разом із прихожанами виконали релігійну пісню "Богородиця". "Звон плывёт, плывёт над Россиею, пробуждается матушка-русь", – дослівно такі слова пісні звучали у стінах української церкви.

Опісля цього СБУ відкрила кримінальне провадження щодо виправдування і прославляння країни-агресора у пісні. Обвинувачення було підтверджене й висновком лінгвістичної експертизи Київського НДІСЕ. Самому архімандриту інкримінували те, що він сприяв у виконанні цієї пісні та не перешкоджав цьому.

Суд відхилив розгляд справи та повернув обвинувальний акт прокурору, пояснюючи своє рішення тим, що обвинувачення має бути зрозумілим як для сторін кримінального провадження, так і для суду. За даними обвинувального акту, спосіб вчинення пособництва у злочині невстановленими особами є незрозумілим для сторонніх спостерігачів та для суду. Також для суду незрозуміло, чи приміщення церкви в такій ситуації є знаряддям чи засобом виконання пісні.

Підставою для повернення обвинувального акту суд називає суттєву невідповідність вимогам Кримінального процесуального кодексу. У прокуратурі водночас повідомили, що не згодні з таким рішенням.

На Тернопільщині чоловік отримав повістку і викликав поліцію: Чим все скінчилось

четвер, 15 травень 2025, 18:22

У Тернопільській області до 3 років позбавлення волі засудили чоловіка, який отримав повістку, проте категорично відмовився від мобілізації, хоча йому пропонували службу в тилу. Про це йдеться у вироку Підволочиського районного суду Тернопільської обла...

Субсидії на оренду житла 2025: Українцям пояснили, хто з ВПО і за яких умов може отримати допомогу

четвер, 15 травень 2025, 17:50

Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...