У Національному заповіднику “Давній Галич” зробили сенсаційну знахідку – археологи під час розкопок відкрили цокольний поверх Галицького замку і з допомогою відеокамери потрапили всередину, повідомляють Патріоти України з посиланням на місцеве видання Курс.
“Сьогодні потрапили в цокольний поверх В’їзної вежі Галицького замку, де ніхто не був 300 років. Поки з допомогою відеокамери”, – повідомив учора у фейсбуці генеральний директор національного заповідника “Давній Галич” Володимир Олійник.
“Там виявилися сухі замкові підвали”, – повідомив він КУРСу.
Дослідження і археологічні розкопки в Галицькому замку, який є частиною національного заповідника “Давній Галич”, почалися минулого року. На надземній частині замку ставили ворота і несподівано натрапили на кам’яну основу. Камені виглядали древніми.
“Ми підняли архіви і знайшли записи археологів, які тут працювали у 1995 році, вони зазначали, що в цьому місці знаходиться В’їзна вежа Галицького замку. Тоді ми звернулися по дозвіл на проведення археологічної експедиції”, – розказує директор заповідника.
Копали всім заповідником, каже Володимир Олійник.
Археолог і архітектор Юрій Лукомський висунув версію, що на 6-метровій глибині лежить цокольний поверх Галицького замку. Знамениті підземелля мали би бути під ним, складати ще два поверхи вглиб – кожен ще по 6 метрів. Тож спеціалісти заповідника “Давній Галич знову звернулися по дозвіл на розкопки, отримали його і продовжили роботи.
“Те, що ми копали на поверхні, – це перший поверх Галицького замку. Виходить, коли пішли вглиб, то зайшли на один поверх нижче. Належить підтвердити чи спростувати Лукомського і встановити: чи це вже підвали – і ця частина була під землею, чи це все ж цокольний проверх і він колись теж частково був на поверхні – бо є бійниці”, – описує Володимир Олійник.
“З допомогою відеокамери ми обстежили ті підвали у цокольному поверсі, які нам відкрилися, побачили, де є ймовірні входи-виходи. Будемо копати і заходити через них зовні”, – ділиться планами директор заповідника.
Володимир Олійник додає, що знайдене не будуть ховати.
“В перспективі – адаптація розкопаних приміщень для відвідувачів, – зазначає він. – Під час воєнного стану заповідник не отримує коштів на дослідження. А ми все ж хочемо продовжувати розкопки. Думаємо, що могли би спрямувати на археологію кошти з продажу квитків”.
З 1 березня, коли в Україні провели індексацію пенсійних виплат, збільшилися пенсії у «чорнобильців», у тому числі й тих, хто має групи інвалідності, а також у ліквідаторів аварії на ЧАЕС, передають Патріоти України. Тим часом «Соцпортал» уточнює, що ц...
Катерина слухає, як у грудях Олега б’ється серце її чоловіка. Фото: УЦТК. Донор Аслан Мамедов виріс у мусульманській родині, тому дружині і сину дати згоду на донорство було непросто. Днями у Інституті серця МОЗ України відбулася зворушлива зустріч. Пр...