Нещодавно до Верховної Ради був внесений проєкт нового закону, який регламентує, зокрема, мобілізаційні та демобілізаційні процеси - він ще не винесений на обговорення, але вже встиг стати резонансним. Можливо, його доопрацьовуватимуть, передають Патріоти України.
Не виключено, що разом з цим законопроєктом розглядатимуть й документ, яким пропонується спростити процедуру бронювання від мобілізації для осіб з високими офіційними зарплатами та для тих, хто платить великі податки. Про це пише «Форбс», зазначаючи, що такі ідеї обговорюються в Офісі президента.
Зокрема, обговорюється пропозиція щодо бронювання військовозобов`язаних, офіційна заплата яких складає більше 33 тисяч гривень і які сплачують податок на доходи фізичних осіб не менше ніж шість тисяч гривень. Інший варіант — цифри мають бути вдвічі більші. Таке бронювання пропонують робити через синхронізацію державних реєстрів: «Оберега», де містяться дані зареєстрованих військовозобовʼязаних, та баз Податкової. Якщо система побачить сплату великих податків, то «Оберіг» згенерує QR код про бронювання, який діятиме 45 днів.
Втім, зазначається, що таке рішення має розглядатися лише після ухвалення закона щодо мобілізації та внесення змін у чинне законодавство.
Згідно з чинним законодавством, українські пенсіонери, яким виповнилося 70, 75 та 80 років, отримують так звані «вікові доплати» до пенсії (300, 456 та 570 гривень відповідно) щомісячно, передають Патріоти України. Втім, в деяких містах, як, до приклад...
Ярослав Романюк, який очолював Верховний суд до 2017-го, в 2023-му у своїй декларації показав пенсію в розмірі 2 млн 937 тис. грн за рік. Тобто щомісячно він отримував від ПФУ 244,7 тис. грн. Однак Романюк вважав, що такий розмір пенсії порушує його пр...