Корабель вирішить логістичні проблеми на станції Академік Вернадський, очікують у Кабінеті міністрів, передають Патріоти України.
Кабінет міністрів виділив кошти на придбання криголама для українських антарктичних експедицій. Розпорядження прийняли на засіданні 7 липня, повідомляє МОН в четвер, 8 липня.
Власний криголам дозволить українським вченим повернутися до досліджень світового океану, співпрацювати з іншими країнами, а в перспективі - працювати не тільки в Антарктиді, а й в Арктиці і в інших регіонах океану.
Очікується, що корабель також допоможе вирішити логістичні проблеми на станції Академік Вернадський. Дістатися її зараз можна тільки морським шляхом і тільки в короткий період антарктичного літа, коли океан навкруги не скутий кригою. Для доставки експедицій і вантажів Україна поки змушена щорічно фрахтувати іноземні судна.
"Торік, коли пандемія COVID-19 тільки почалася, учасники 25-ї Української антарктичної експедиції надзвичайно складно добиралися станції. Перезмінка була під загрозою зриву, а дорога тривала понад місяць. Тому коли 6 лютого цього року полярники 25-ї УАЕ вперше в історії прямо зі станції спілкувалися з президентом України, то на його питання, що потрібно найбільше, учасники експедиції, не роздумуючи, відповіли: власний криголам", - заявив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.
Тепер рішення уряду має затвердити комітет Верховної Ради України з питань бюджету.
Суспільне з посиланням на Дикого пише, що Україна вже домовилася з Великобританією про закупівлю колишнього флагмана Британської антарктичної служби Джеймс Кларк Росс за 5 мільйонів доларів.
У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...