В Україні традиційно 7 вересня відзначають День воєнної розвідки. Професійні здібності українських розвідників на практиці показали, що мають критично важливе значення під час повномасштабного вторгнення росії. Про те, коли в Україні з'явилася власна розвідка та яку роль вона відіграє у війні з Росією, читайте у матеріалі "24 каналу", передають Патріоти України.
Свято українських розвідників почали відзначати у 2007 році, коли його запровадили відповідно до наказу міністра оборони України. Метою свята є:
Тривалий час Україна, що була в складі срср, не мала своєї розвідки. Її формування почалося одночасно зі створенням власних Збройних Сил після проголошення незалежності України 31 рік тому.
7 вересня 1992 року перший Президент України Леонід Кравчук підписав указ про створення Управління воєнної стратегічної розвідки Міноборони – саме тому цей день пізніше був відзначений відомчим святом. У 1994 році усі функції розвідки остаточно об'єднало в собі Головне управління розвідки Міноборони. З цього часу почала розвиватись комплексна, ефективна та багаторівнева система воєнної розвідки України.
Від самого початку російської агресії у 2014 році в Міноборони неодноразово називали воєнну розвідку України "фундаментом обороноздатності держави й потужним інструментом захисту національних інтересів". З серпня 2020 року ГУР Міноборони України очолює полковник Кирило Буданов.
Серед прикладів закордонних спецоперацій, у яких брали участь українські розвідники, – надзвичайно складна евакуація з Кабула українців, афганців та громадян інших держав у 2021 році.
Зараз українські розвідники продовжують здобувати цінну інформацію, аби ЗСУ ще ефективніше протистояли ворогу. І перемога буде за нами. Про це говорить і герб розвідки України: сова, пронизує мечем росію. Гасло українських розвідників говорить: "Мудрий пануватиме над зірками". Як не дивно, саме мудрістю Україна і намагається перемогти агресора.
В Україні під час перевірок (інвентаризації) пенсійних справ можуть знизити розмір виплат. Наприклад, Пенсійний фонд може встановити, що частина зарплати або стажу для обчислення пенсії була врахована безпідставно. Про це пише видання "На пенсії", пер...
В Україні військовозобов’язані можуть оскаржити рішення військово-лікарської комісії про придатність до служби, якщо є невідповідність даних із попередніх медичних документів із актуальним обстеженням. Причинами для оскарження можуть бути формальні пом...