В Україні традиційно 7 вересня відзначають День воєнної розвідки. Професійні здібності українських розвідників на практиці показали, що мають критично важливе значення під час повномасштабного вторгнення росії. Про те, коли в Україні з'явилася власна розвідка та яку роль вона відіграє у війні з Росією, читайте у матеріалі "24 каналу", передають Патріоти України.
Свято українських розвідників почали відзначати у 2007 році, коли його запровадили відповідно до наказу міністра оборони України. Метою свята є:
Тривалий час Україна, що була в складі срср, не мала своєї розвідки. Її формування почалося одночасно зі створенням власних Збройних Сил після проголошення незалежності України 31 рік тому.
7 вересня 1992 року перший Президент України Леонід Кравчук підписав указ про створення Управління воєнної стратегічної розвідки Міноборони – саме тому цей день пізніше був відзначений відомчим святом. У 1994 році усі функції розвідки остаточно об'єднало в собі Головне управління розвідки Міноборони. З цього часу почала розвиватись комплексна, ефективна та багаторівнева система воєнної розвідки України.
Від самого початку російської агресії у 2014 році в Міноборони неодноразово називали воєнну розвідку України "фундаментом обороноздатності держави й потужним інструментом захисту національних інтересів". З серпня 2020 року ГУР Міноборони України очолює полковник Кирило Буданов.
Серед прикладів закордонних спецоперацій, у яких брали участь українські розвідники, – надзвичайно складна евакуація з Кабула українців, афганців та громадян інших держав у 2021 році.
Зараз українські розвідники продовжують здобувати цінну інформацію, аби ЗСУ ще ефективніше протистояли ворогу. І перемога буде за нами. Про це говорить і герб розвідки України: сова, пронизує мечем росію. Гасло українських розвідників говорить: "Мудрий пануватиме над зірками". Як не дивно, саме мудрістю Україна і намагається перемогти агресора.
У Ковельському суді на Волині 13 лютого судитимуть священника УПЦ МП, який вдарив в обличчя рідну сестру загиблого воїна. Про це повідомив народний депутат Ігор Гузь на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України. "Отримав відповід...
У Польщі стався гучний скандал через священника, який побив собаку. Власниця тварини каже, що вона не впустила служителя церкви до будинку під час коляди і він накинувся на тварину. Про це пише польське видання wprost.pl, передають Патріоти України. Ін...