Україні грошей катастрофічно не вистачає: Скільки потрібно бюджету з урахуванням мобілізації

В умовах повномасштабної війни з Росією Україна всі свої ресурси перенаправляє на боротьбу з окупантами. Якщо говорити про фінанси, то сектор безпеки і оборони фінансується за допомогою всіх податкових надходжень, а також мит, зборів, платежів державних установ тощо. Як повідомили в Міністерстві фінансів 22 січня, у 2023 році видатки загального фонду державного бюджету України на сектор безпеки і оборони становили 1,843 трильйона гривень або ж 60,8% від усієї суми.

"Безпека та оборона залишається абсолютним пріоритетом і найбільшою статтею видатків державного бюджету", — йдеться в повідомленні.

У відомстві також пояснили, на що ще були витрачені кошти:

  • на грошове забезпечення для військовослужбовців, поліцейських;
  • на купівлю військової/спеціальної техніки, озброєння, боєприпасів, продукції оборонного призначення, засобів індивідуального захисту, паливно-мастильних матеріалів, продуктів харчування;
  • на медичне забезпечення;
  • на інші види витрат.

У відомстві наголосили, що видатки сектору безпеки та оборони фінансують за допомогою податкових надходжень українців і коштом військових облігацій.

"Тому дуже важливо підтримувати ЗСУ, сумлінно сплачувати податки та інвестувати у військові облігації. Адже кожна залучена гривня — це інвестиція в поразку Росії", — додали в Мінфіні.

Водночас нардеп Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі написав, що в Бюджеті на 2024 рік сектор оборони і безпеки збираються профінансувати на суму в 1 692 мільярди грн. Тобто виділена на цей рік сума на оборонний бюджет менша, ніж витратили у 2023-му — різниця у 151 мільярд гривень. Тим часом військові витрати збільшаться.

"Тобто вже цього року, навіть за повної підтримки міжнародних партнерів в обсязі 37–40 млрд дол., перед нами стоїть величезний виклик: де знайти гроші на вже наявні військові потреби та мобілізацію? Сотні мільярдів. І ці гроші це виключно внутрішні ресурси — насамперед платників податків", — сказано в його повідомленні.

Чи можуть відібрати квартиру за неявку у ТЦК: Українцям дали пояснення

понеділок, 24 лютий 2025, 7:48

Суд має право накласти арешт на майно ухилянта, зокрема, на нерухомість (квартиру чи будинок). Але існують випадки, коли єдине житло такого військовозобов’язаного громадянина не можуть відчужити. Про це на порталі "Юристи.UA" написав адвокат Юрій Айваз...

В Україні дорожчає нерухомість: Стало відомо, скільки доведеться заплатити податку під час продажу

понеділок, 24 лютий 2025, 7:30

Навіть оренда житла, особливо у столиці, продовжує залишатися розкішшю для багатьох мешканців Києва. Купити ж квартиру є й зовсім нездійсненною мрією в силу постійного подорожчання нерухомості, передають Патріоти України. Так, за даними Державної служб...