В Україні мобілізовані, визнані військовозобов'язаними та поповнили лави Збройних сил України (ЗСУ) або інших військових формувань, набувають статусу військовослужбовців. Їхні зарплати залежать від низки факторів, передають Патріоти України.
Щодо зарплат мобілізованих з місця роботи, за працівниками зберігається лише місце роботи та їх посада. Однак скасовується обов'язок роботодавця нараховувати зарплату, розповіла юрист Анастасія Сілецька "Фактам". Вона зазначила, що з 19.07.2022 набрав чинності Закон Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин від 01.07.2022 р. №2352.
Зарплати змінять для:
"Виняток стосується добровольців із територіальної оборони. Для них ці правила поки не діють", – зазначила юрист. У свою чергу, за перерахованими вище працівниками зберігається тільки місце роботи та їх посада. "Але це лише право, а не обов'язок, тому роботодавець може продовжувати виплачувати зарплату за власним бажанням", – пояснила Сілецька.
Зазначимо, на додаткові надбавки 100 тис. грн. можуть претендувати ті захисники, які беруть участь у активних бойових діях. Отримати додаткові 50 тис. грн. можуть військові, які виконують бойові завдання у складі військового органу управління. Виплати у 30 тисяч гривень виплачують невеликій категорії військовослужбовців.
Суд має право накласти арешт на майно ухилянта, зокрема, на нерухомість (квартиру чи будинок). Але існують випадки, коли єдине житло такого військовозобов’язаного громадянина не можуть відчужити. Про це на порталі "Юристи.UA" написав адвокат Юрій Айваз...
Навіть оренда житла, особливо у столиці, продовжує залишатися розкішшю для багатьох мешканців Києва. Купити ж квартиру є й зовсім нездійсненною мрією в силу постійного подорожчання нерухомості, передають Патріоти України. Так, за даними Державної служб...