В Україні мобілізовані, визнані військовозобов'язаними та поповнили лави Збройних сил України (ЗСУ) або інших військових формувань, набувають статусу військовослужбовців. Їхні зарплати залежать від низки факторів, передають Патріоти України.
Щодо зарплат мобілізованих з місця роботи, за працівниками зберігається лише місце роботи та їх посада. Однак скасовується обов'язок роботодавця нараховувати зарплату, розповіла юрист Анастасія Сілецька "Фактам". Вона зазначила, що з 19.07.2022 набрав чинності Закон Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин від 01.07.2022 р. №2352.
Зарплати змінять для:
"Виняток стосується добровольців із територіальної оборони. Для них ці правила поки не діють", – зазначила юрист. У свою чергу, за перерахованими вище працівниками зберігається тільки місце роботи та їх посада. "Але це лише право, а не обов'язок, тому роботодавець може продовжувати виплачувати зарплату за власним бажанням", – пояснила Сілецька.
Зазначимо, на додаткові надбавки 100 тис. грн. можуть претендувати ті захисники, які беруть участь у активних бойових діях. Отримати додаткові 50 тис. грн. можуть військові, які виконують бойові завдання у складі військового органу управління. Виплати у 30 тисяч гривень виплачують невеликій категорії військовослужбовців.
Задачі для тих, хто служить у ТЦК, регулярно змінюють, оскільки деякі військові не витримують тиску під час вручення повісток. Про це розповів 25-річний сержант Олександр Порожнюк, який після поранення на фронті служить у Диканському ТЦК на Полтавщині,...
Начальник Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції Кирило Міненко заявив, що через порушення правил мобілізації в Україні вже заблоковані рахунки 26 тисяч громадян. Про це він розповів у телеефірі, передають Патріоти України. «По к...