Кожен українець має право на встановлення лічильників, які допоможуть менше платити за електроенергію. Йдеться про так звані двозонні та тризонні прилади обліку (їх також називають дво- та тритарифними), передають Патріоти України.
OBOZREVATEL розбирався, який саме варіант вигідніше вибирати і скільки коштуватиме електроенергія з такими пристроями.
Двотарифний лічильник: скільки коштує електроенергія?
Двозонні лічильники "день-ніч" запрограмовані на два режими обліку – залежно від часу доби. Ніч у плані обліку електрики триває з 23:00 до 7:00 і оплачується за тарифом удвічі нижчим за денний. Вдень вартість електроенергії залишається на звичайному рівні.
Станом на літо 2023 року:
Тритарифний лічильник: які ціни на світло?
Тризонний лічильник являє собою ще один різновид добового обліку споживання електроенергії. У цьому випадку йде поділ не на "день-ніч", а на "день", "ніч" і "пікові години" вранці та ввечері.
Головна відмінність від двозонного обліку полягає у тарифах. Вночі електрика буде ще дешевшою, ніж у двозонному тарифі, зате в піковий годинник платити доведеться більше, ніж зазвичай. У 2023 році це такі ціни:
Який лічильник обрати – двотарифний чи тритарифний?
Очевидно, що тритарифний облік найкраще підійде тим, хто мешкає не в стандартному графіку дня або проводить весь день не вдома. Тобто практично не користується електроприладами в традиційні пікові години перед роботою і після неї. Інакше замість економії можна отримати переплату.
Більшості ж найпростіше заощаджувати за допомогою двозонного лічильника. Частина економії буде автоматичною (наприклад, на цілодобовій роботі холодильника та Wi-Fi роутера). А ще частина з'явиться завдяки перенесенню роботи потужних електроприладів на нічний годинник.
Скільки можна заощадити, замінивши лічильник?
Для прикладу візьмемо двозонний прилад обліку з нічним тарифом та сім'ю із трьох осіб, які живуть у квартирі з електроплитою та бойлером та споживають 300 кВт*год електроенергії на місяць. Якщо вони не мають двотарифного лічильника, весь цей обсяг оплачується за денним тарифом (2,64 грн) – на 792 грн.
Якщо половина споживаної електроенергії витрачатиметься вночі (наприклад, тільки в цей час включатиметься бойлер, пральна та посудомийна машини, хлібопічка та інші енерговитратні прилади), то 200 кВт будуть оплачуватись за нічним тарифом (1,32 грн). За споживання з 23:00 до 7:00 у такому разі доведеться заплатити 264 грн. і стільки ж за денне. Тобто у сумі – 528 грн.
Таким чином лише за один місяць можна заощадити понад 260 грн. Окупність двозонного лічильника за ціною 3000 грн за такого споживання складе близько року, після чого почнеться чиста економія. А якщо тарифи знову збільшать, термін окупності скоротиться.
Український тенісист Ерік Ваншельбойм потрапив у неприємний інцидент. 23-річний спортсмен у парі з Денисом Євсєєвим з Казахстану мав зіграти у чвертьфіналі турніру ATP Challenger Tour у Монтемарі, повідомляють Патріоти України. Однак хлопець не зміг вз...
Журналістка Яніна Соколова розповіла деталі конфлікту з ексміністром економіки, президентом Київської школи економіки (KSE) Тимофієм Миловановим. Він, за її словами, поширює неправдиву інформацію та не виконав обіцяного фінансування благодійного проєкт...