Уродженець Львівської області Василь Циквас не раз проявляв героїзм на фронтах Другої світової, йому висловлювали особисту подяку британський король Георг VI і норвезький Хокон VII. Але на батьківщину українець повернутися не зміг, осів у Шотландії.
Упольському місті Ряшів на стіні Гарнізонного костьолу є пам’ятна мідна меморіальна дошка 12 героям битви за Нарвік з гаслом За їхню та нашу свободу. Серед інших на ній є ім'я стрільця Василя Цикваса.
Цей чоловік по війні одружився й осів у Шотландії, проживши до 90 років як Вільгельм Кембпелл. Про війну згадувати не любив. І коли власні діти й онуки розпитували, звідки у нього ордени й медалі, то лише віджартовувався: «Та я їх украв!»
Доля Цикваса-Кемпбелла складалася драматично. Пройшовши пекло Другої світової війни й отримавши визнання і найвищі нагороди від двох країн, він став вигнанцем на своїй рідній землі. Його заповітною мрією було бодай раз приїхати в Україну, щоб побачити батьків. Але в СРСР такого дозволу герою війни не дали.
31-річний Любомир був оператором ПТРК "Стугна". Із захисником попрощались 18 липня на його рідній Житомирщині. Про втрату повідомила військовослужбовиця Тетяна Чорновол, яка була напарницею бійця, передають Патріоти України. "У моєму взводі загинув вої...
За її словами, дівчинка прийшла на ярмарок не у свій час та придбала у неї смаколик. Це побачила директорка й зауважила, що школярка відвідала ярмарок поза чергою, тож вона має повернути тістечко. "Я продавала різні тістечка. На другій перерві до мене ...