Уродженець Львівської області Василь Циквас не раз проявляв героїзм на фронтах Другої світової, йому висловлювали особисту подяку британський король Георг VI і норвезький Хокон VII. Але на батьківщину українець повернутися не зміг, осів у Шотландії.
Упольському місті Ряшів на стіні Гарнізонного костьолу є пам’ятна мідна меморіальна дошка 12 героям битви за Нарвік з гаслом За їхню та нашу свободу. Серед інших на ній є ім'я стрільця Василя Цикваса.
Цей чоловік по війні одружився й осів у Шотландії, проживши до 90 років як Вільгельм Кембпелл. Про війну згадувати не любив. І коли власні діти й онуки розпитували, звідки у нього ордени й медалі, то лише віджартовувався: «Та я їх украв!»
Доля Цикваса-Кемпбелла складалася драматично. Пройшовши пекло Другої світової війни й отримавши визнання і найвищі нагороди від двох країн, він став вигнанцем на своїй рідній землі. Його заповітною мрією було бодай раз приїхати в Україну, щоб побачити батьків. Але в СРСР такого дозволу герою війни не дали.
У Полтавській області чоловік ухилився від військового призову. Фігурант проігнорував повістку, пояснивши свій вчинок тим, що був обурений поведінкою представників ТЦК та СП. Про це йдеться у вироку, який Лохвицький районний суд міста Полтави ухвалив 1...
Крашанки або писанки є одним з головних атрибутів Великодня. Зазвичай, це зварені яйця, які розмальовані різними візерунками. Такі яйця за кімнатної температури рекомендують зберігати недовго., передають Патріоти України з посиланням на ТСН. У холодиль...