Українці вже не перші: У Польщі зросла конкуренція за робочі місця для іноземців

Українці більше не посідають перше місце з приросту іноземців у Польщі. Тепер їм доводиться конкурувати за робочі місця здебільшого з білорусами та грузинами, передають Патріоти України.

Про це OBOZREVATEL повідомили у Gremi Personal. Так, за даними ZUS (управління соціального страхування Польщі) в країні на кінець липня було офіційно працевлаштовано 1,1 млн іноземних працівників. Це 6,5% від усіх робочих місць у Польщі.

Українці досі залишаються найбільшою групою іноземців, які працюють у Польщі. Але їхня частка зменшується – вона вже впала з 72% до 68,3% порівняно з минулим роком.

У липневих реєстрах ZUS зараховано 749,1 тис. українських працівників, а це лише на 13,3 тис. осіб більше, ніж у липні 2022 року, коли Польща прийняла найбільшу кількість українців. Окрім українців, ринок праці Польщі активно наповнюють громадяни:

  • Білорусі (122,7 тис.);
  • Грузії (27,4 тис.);
  • Індії (18,6 тис.);
  • Молдови (14,7 тис.).

"З 2022 року почали залучати більше людей з Азії та Південної Америки, на яких поки що не поширюється спрощена процедура, що полегшує та прискорює працевлаштування... Незважаючи на те, що їм відносно легко отримати дозвіл на роботу, досить великий відсоток відмов у візі, наприклад, у країнах Центральної Азії він становить не менше 20%, тому українці та жителі країн зі спрощеною системою доступу до ринку праці Польщі (Білорусь, Молдова тощо), звичайно, ще переважатимуть, і за працівника з цих країн уже відчувається конкуренція між країнами Західної Європи, де є великий дефіцит робочої сили", – пояснили експерти.

За їхніми даними, Польща з такою динамікою за 8-10 років стане схожою на Німеччину чи Велику Британію, в економіки яких стікаються люди з усього світу. Загалом через брак робочої сили в Польщі страждають такі галузі:

  • будівництво;
  • промисловість, особливо харчова;
  • сільське господарство;
  • готельно-ресторанний бізнес.

Повернути тризубу Мстислава його древню шану: Як археологічна знахідка часів князювання господаря пів Русі може змінити герб Чернігівщини

вівторок, 21 січень 2025, 9:11

Мстислав Хоробрий, перший князь Чернігівський та Тмутараканський - брат по батькові та матері Ярослава Мудрого стяжав собі славу наймогутнішого полководця Русі свого часу, збройне протистояння якому програв Великий князь Київський Ярослав. Чому підвіск...

В Україні військові зможуть отримувати посилки за 1 грн: Заступниця Умєрова розповіла деталі

вівторок, 21 січень 2025, 9:02

Військові зможуть надсилати та отримувати відправлення до 30 кг у прифронтових відділеннях «Нової пошти» лише за 1 грн. Опція доступна завдяки програмі «Плюси». Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко, передають Патріоти Укр...