В Україні планують запровадити розмитнення легкових автомобілів через Дію. Відповідний законопроєкт уже підтримано профільним комітетом. Це перший крок, далі на документ чекає розгляд у сесійній залі парламенту в першому читанні, передають Патріоти України.
Нові правила розмитнення прописано у проєкті закону №10380. Його 1 лютого підтримав Комітет Верховної Ради з фінансів податкової та митної політики, повідомив голова комітету Данило Гетманцев ("Слуга народу").
Очікується, що в результаті цього українці зможуть подавати електронну митну декларацію через застосунок Дія, а бізнес – через вебпортал Дія. При цьому, за словами Гетманцева, у разі введення нової моделі ліквідуються схеми:
Як пояснював глава Мінцифри Михайло Федоров, зараз на процедуру визначення митної вартості впливає людський фактор. За словами міністра, "ціна залежить безпосередньо від митного інспектора". "Тому за відсутності чітких критеріїв є можливості для зловживання. Як з боку посадових осіб митниці, так і з боку декларантів, які часто вносять меншу вартість машини, щоб зменшити митний платіж, тобто фактично зменшують надходження до бюджету", – пояснив міністр.
Натомість автори законопроєкту хочуть створити Базу даних митної вартості легкових автомобілів. Як пояснив Федоров, її сформує Мінцифри на основі даних митниці. У систему буде внесено митну вартість нових легкових автомобілів, що проходили митне оформлення в Україні з 2007 року, із зазначенням марки, моделі, року випуску, типу та обсягу двигуна.
"Весь процес розмитнення буде онлайн. Дія навіть допоможе заповнювати митну декларацію, підтягнувши інформацію про автомобіль за VIN-кодом. Цифровізація зробить процес розмитнення прозорим і швидким. А головне – повністю неможливі будь-які корупційні схеми на митниці", – розповів міністр.
Раніше в Україні вже намагалися перевести розмитнення авто в Дію. Проте народні депутати не підтримали попередні законопроєкти. "Попередня концепція будувалась на визначенні митних платежів виключно за технічними характеристиками авто – без митної вартості. Тому попередню концепцію не підтримали нардепи", – пояснював Федоров. При цьому він запевнив: новий законопроєкт включили можливість дотримання ключових міжнародних норм.
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....
Стало відомо, кому належить єдиний в Україні електричний пікап Tesla Cybertruck. Днями машину вартістю понад мільйон гривень помітили у Києві, передають Патріоти України з посиланням на "Телеграф" З відкритих джерел відомо, що вона є приватним нотаріус...