Українцям можуть підвищити частину тарифів: Що буде з цінами на комуналку в лютому

У лютому більшість комунальних тарифів для українців підвищувати не планують. Виняток - тарифи на деяких комунальних підприємствах, які можуть за допомогою місцевої влади переглядати ціни на свої послуги, передають Патріоти України.

Наприклад, таке рішення ухвалили у Бориславі Львівської області, де переглянули тарифи на холодну воду (централізоване водопостачання та водовідведення). Тому українцям варто хоча б раз на місяць відвідувати сайт свого місцевого органу самоврядування.

Там за законом зобов'язані попереджати заздалегідь про майбутній перегляд цін на послуги комунальних підприємств. "Тариф на централізоване водовідведення збільшиться для всіх споживачів на 3 грн 19 коп. та становитиме 17 грн 06 копійок", – зазначають у повідомленні Бориславської міськради.

Загалом по Україні вартість води мали переглянути ще у січні, проте рішення відстрочили. Ціни на газ, електроенергію, опалення та гарячу воду не повинні міняти не лише у лютому, а й як мінімум у найближчі місяці.

Не забудьте передати показання лічильників

На початку кожного місяця українцям потрібно передавати показання приладів обліку електроенергії та газу. У компаніях-постачальниках цих послуг нагадали про терміни.

"Показання [за електроенергію], які будуть надані до 3 лютого, допоможуть правильно сформувати квитанцію. Просимо передавати показання лише за наявності безпечної можливості та доступу до лічильника", – поінформували клієнтів у ДТЕК. Показання за світло можна передавати в чат-ботах обленерго, телефоном та за допомогою особистого кабінету на сайті.

Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" в свою чергу нагадала, що її клієнти мають здати дані до 5 лютого. Показання треба передавати не "Нафтогазу", а своєму оператору ГРМ, тобто облгазу.

Останнє в лютому не стосується лише абонентів "Харківгазу" та "Дніпрогазу", які перебувають у процесі переходу на сервіси "Нафтогазу". Вони мають передати показання безпосередньо до газопостачальної компанії.

Передати показання оператору ГРМ (облгазу) можна кількома способами:

  • при особистому візиті в офіс обкладення або по телефону;
  • у чат-боті облгазу або на його сайті;
  • через ящики прийому показань.
Джерело: Обозреватель

Військовий викупив домашніх тварин, над якими знущалася власниця, чим дуже обурив... зоозахисників

четвер, 21 вересень 2023, 22:54

Український військовий Артур Гаспарян, який воює на Донеччині, відреагував на повідомлення у Мережі про знущання над домашніми тваринами у місті Павлограді, що на Дніпропетровщині. Він приїхав до будинку, де мучили собаку та кішку, і викупив їх у власн...

Тепер усі будуть під ковпаком: Як деякі українці в Німеччині хитрують із виплатами

четвер, 21 вересень 2023, 21:43

Українських біженців, які отримують допомогу в Німеччині, запідозрили у шахрайстві з виплатами. Німецькі правоохоронці розслідують близько 150 таких справ. Спеціальні перевірки почали виявляти випадки шахрайства біженців із соціальними виплатами. У Нім...