Українцям почнуть видавати три типи повісток з 1 серпня: У чому їх відмінність

В Україні до 18 серпня продовжується мобілізація чоловіків віком до 60 років. У серпні призовники зможуть отримати один із трьох типів повісток. Відповідальність за ігнорування та неявку до військкомату залишається незмінною, передають Патріоти України.

Повістка для уточнення даних - передбачає уточнення даних військовозобов’язаного чоловіка, місце його роботи, місця проживання тощо.

Повістка на проходження військово-лікарської комісії - вимагає від військовозобов’язаного чоловіка пройти медичний огляд. До неї додається картка дослідження та медогляду військовозобов’язаного. Після проходження медкомісії на цій картці буде вказано висновок військово-лікарської комісії про придатність, непридатність або обмежену придатність до військової служби.

Мобілізаційний наказ - це спеціальна довідка, що видається призовникам, які пройшли медичний огляд і визнані придатними до військової служби.

Відповідно до законодавства вручати повістки мають право:

  • уповноважені представники ТЦК;
  • органи місцевого самоврядування;
  • керівники підприємств, установ, організацій, закладів освіти (незалежно від підпорядкування і форми власності).

Як та де можуть вручати повістки українцям

В законах Україні ніде не зазначено, в якому місці можуть вручати повістку, саме тому їх вручають всюди: на вулиці, на робочому місці, вдома, на блокпостах.

Для того, щоб вручити повістку, спочатку треба встановити особу, якій вона вручається. Тому у воєнний час чоловікам призовного віку потрібно завжди носити з собою документи і надавати для перевірки уповноваженій особі. На підставі документу, що посвідчує особу, і виписується повістка.

Якщо потенційний призовник не з'явився по повістці, в якій розписався, для звірки військово-облікових даних, то до нього застосовується адміністративна відповідальність

Щоб не воювали одні діди: Раді пропонують знизити граничний вік для служби в армії

вівторок, 26 листопад 2024, 9:50

В Україні, де триває загальна мобілізація, у парламенті зареєстрували законопроєкт № 12222 про зниження граничного віку перебування на військовій службі з 60 до 55 років, передають Патріоти України. Ініціаторами законопроєкту стала група народних депут...

В Україні змінили правила бронювання від мобілізації: Як все працюватиме з 1 грудня

вівторок, 26 листопад 2024, 9:41

За кілька днів почне працювати новий порядок бронювання від мобілізації в Україні. Зокрема, змінюються правила надання броні, уточнюються критерії, а також кількість військовозобов'язаних працівників, які можуть отримати відстрочку. РБК-Україна наводит...