Українцям відмовляють у єВідновленні: Як діяти власникам зруйнованого житла

Понад 400 українських сімей, чию нерухомість було знищено внаслідок повномасштабної російської агресії, отримали відмову за програмою єВідновлення. Вона не змогли отримати компенсацію, оскільки не внесли необхідні дані житла до Державного реєстру прав. Таким людям доведеться звертатися до суду, щоби отримати виплату.

Як повідомляє " Економічна правда ", про це заявила голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

"За цей же період сума компенсацій, що видаються громадянам, чиє житло знищено внаслідок російської збройної агресії, зростає у середньому на 1 млрд. гривень. Більше того, ми бачимо, що українці в середньому витрачають на придбання нового житла понад 1 млрд. гривень за тридцять днів", – сказала Шуляк.

Вона уточнила, що 443 заявники отримали відмову в отриманні компенсації за знищене житло. Але загальна кількість відмов поступово зменшується.

"У період з 7 квітня по 8 травня на компенсацію за знищене житло вирушила 1651 сім'я. І відмовлено лише 26% з них. При цьому, наприклад, відсоток відмов станом на 3 березня становив 34%", - пояснила Шуляк.

Одна з основних причин відмови – відсутність реєстрації житла у Державному реєстрі прав. Шуляк нагадала, що Реєстр запустили лише у 2013 році, тому багато нерухомості до нього не внесли.

"Ми розуміємо, що частина людей ще доносить дані, хтось намагається відновити правоустановчі документи, тому що у багатьох вони або згоріли, або взагалі були втрачені. Тому важливо, щоб ГРРП мав відповідний запис. Якщо її немає, отримати право на компенсацію людина може лише через суд. Але як показує судова практика – це теж не боляче і не страшно, оскільки суди зазвичай виносять такі рішення на користь позивачів", – наголосила Шуляк.

Поступово програма єВідновлення покращується завдяки новим оновленням. Зокрема, наприкінці 2023 року українці можуть подавати заяви на отримання грошової компенсації не лише через програму "Дія", а й через Центри надання адміністративних послуг та нотаріусів.

Чи треба чоловікам щорічно проходити ВЛК: У Міноборони дали відповідь

понеділок, 20 травень 2024, 19:30

Відповідно до законодавства, висновки військово-лікарської комісії (ВЛК) для військовозобов’язаних громадян України дійсні п’ять років. Про це заявив речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі телеканалу КИЇВ24. "На сьогоднішній день д...

Історик, який два роки воює на нулі, дав пораду новобранцям

понеділок, 20 травень 2024, 19:25

Коли перебуваєш на війні, дуже допомагає настанова "говорити собі, що тебе вже вбили". Так висловився музейник, кандидат історичних наук і доброволець Олександр Хоменко в інтерв'ю "Главкому". . Хоменко пригадав момент, коли він з побратимами вперше зах...