Українців попередили про небезпеку мобільних телефонів: Як самостійно визначити її рівень у вашому гаджеті

На фізичному рівні телефон найбільше впливає на зір. Особливо, у дітей, які ростуть в оточенні девайсів.

В українців за останні 5 років стало в три рази більше телефонів. А в період карантину через коронавірус кожен другий громадянин нашої країни відчув фізичний та психологічний вплив девайсів. Більш того, частина вчених застерігають, що мобільні телефони викликають рак. Правда, інші фахівці впевнені: це неможливо, оскільки носії не випромінюють стільки радіації. Але всі сходяться в одному - краще мінімізувати користування телефоном, зазначають Патріоти України.

У ефірі "Ранку з Україною" експерти розповіли, що вчені розробили коефіцієнт, який означає, наскільки сильно радіація накопичується від гаджета в організмі людини. "Ця функція з’явиться на кожному мобільному пристрої, а коефіцієнт цей має бути 0,6 ват на кілограм", - коментує сімейний лікар Віталіна Олещенко.

Аби дізнатися коефіцієнт кожного девайсу, потрібно зайти у налаштування, знайти іконку "Про телефон", а далі перейти у розділ "Сертифікат", він має містити абревіатуру SAR, а цифри поруч із ним - це і є показник. І хоч науковці рекомендують норму 0,6 ват на кілограм, в Україні допускають до продажу телефони із показником у 2.

На фізичному рівні телефон найбільше впливає на зір. Особливо, у дітей, які ростуть в оточенні девайсів. У кожної третьої дитини вже у 5 років виявляють зниження зору. Тому усім рекомендовано робити допоміжні вправи для своїх очей. "У цьому випадку допоможе правило вісімки або знаку безкінечності, тобто ви уявляєте перед собою цей символ і робите масаж для очей, повторюючи картинку", - радить лікар.

Користування телефоном може призвести й до сколіозу. Звідси болі у шиї та спині у кожного другого українця. Адже рідко люди контролюють, в якій позі вони сидять годинами за девайсом. Тому не варто нехтувати зарядкою для опорно-рухової системи.

Не менш важливий психологічний вплив - головна проблема ХХІ століття - телефонна залежність. Вона стає більш поширеною, ніж алкогольна чи наркотична. "Втрачається відчуття різниці між реальним і віртуальним світом, у котрий людина поринає і починає задовольняти приховані потреби", - коментує психолог Оксана Сашенко.

Найлегший шлях дізнатися, чи є у людини залежність - провести день без телефону. Коли ж експеримент провалився - це перший сигнал, що електронний носій уже керує людиною. Коли через роботу немає можливості на цілий день відключити телефон, можна спробувати вимикати під час зустрічей із друзями. Психологи кажуть - тоді людина отримує більше задоволення від спілкування. А, наприклад, у Італії уже два роки представники уряду пропонують лікувати цифрову залежність на державному рівні.

Будуть проблеми: Нардеп розповів про індексацію пенсій у березні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:40

Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...

На Полтавщині чоловік відмовився отримувати повістку і викликав поліцію: Історія отримала продовження

п’ятниця, 22 листопад 2024, 22:40

На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...