В українців за останні 5 років стало в три рази більше телефонів. А в період карантину через коронавірус кожен другий громадянин нашої країни відчув фізичний та психологічний вплив девайсів. Більш того, частина вчених застерігають, що мобільні телефони викликають рак. Правда, інші фахівці впевнені: це неможливо, оскільки носії не випромінюють стільки радіації. Але всі сходяться в одному - краще мінімізувати користування телефоном, зазначають Патріоти України.
У ефірі "Ранку з Україною" експерти розповіли, що вчені розробили коефіцієнт, який означає, наскільки сильно радіація накопичується від гаджета в організмі людини. "Ця функція з’явиться на кожному мобільному пристрої, а коефіцієнт цей має бути 0,6 ват на кілограм", - коментує сімейний лікар Віталіна Олещенко.
Аби дізнатися коефіцієнт кожного девайсу, потрібно зайти у налаштування, знайти іконку "Про телефон", а далі перейти у розділ "Сертифікат", він має містити абревіатуру SAR, а цифри поруч із ним - це і є показник. І хоч науковці рекомендують норму 0,6 ват на кілограм, в Україні допускають до продажу телефони із показником у 2.
На фізичному рівні телефон найбільше впливає на зір. Особливо, у дітей, які ростуть в оточенні девайсів. У кожної третьої дитини вже у 5 років виявляють зниження зору. Тому усім рекомендовано робити допоміжні вправи для своїх очей. "У цьому випадку допоможе правило вісімки або знаку безкінечності, тобто ви уявляєте перед собою цей символ і робите масаж для очей, повторюючи картинку", - радить лікар.
Користування телефоном може призвести й до сколіозу. Звідси болі у шиї та спині у кожного другого українця. Адже рідко люди контролюють, в якій позі вони сидять годинами за девайсом. Тому не варто нехтувати зарядкою для опорно-рухової системи.
Не менш важливий психологічний вплив - головна проблема ХХІ століття - телефонна залежність. Вона стає більш поширеною, ніж алкогольна чи наркотична. "Втрачається відчуття різниці між реальним і віртуальним світом, у котрий людина поринає і починає задовольняти приховані потреби", - коментує психолог Оксана Сашенко.
Найлегший шлях дізнатися, чи є у людини залежність - провести день без телефону. Коли ж експеримент провалився - це перший сигнал, що електронний носій уже керує людиною. Коли через роботу немає можливості на цілий день відключити телефон, можна спробувати вимикати під час зустрічей із друзями. Психологи кажуть - тоді людина отримує більше задоволення від спілкування. А, наприклад, у Італії уже два роки представники уряду пропонують лікувати цифрову залежність на державному рівні.
У Хмельницькій області військовозобов’язаний після уточнення даних та проходження ВЛК отримав бойову повістку, в якій виявив помилку. У прізвищі чоловіка неправильно написали одну літеру. У зв’язку з цим він вирішив не з’являтися до.ТЦК Про цей випадок...
В Україні під час дії воєнного стану та загальної мобілізації деякі військовозобов’язані чоловіки можуть бути звільнені від військової служби. Відстрочку необхідно офіційно оформити, подавши разом із заявою до ТЦК та СП відповідні документи, що підтвер...