Українців за незаконний збір горіхів, грибів та ягід штрафуватимуть до 850 грн: Що треба знати

10 жовтня 2024 року Верховна Рада України ухвалила закон щодо посилення відповідальності за правопорушення у сфері захисту рослинного світу, лісокористування та протидії незаконному обігу деревини. Про те, що змігилося, – пишуть Факти ICTV, передають Патріоти України.

Закон №9665 передбачає посилення відповідальності за незаконну вирубку дерев, знищення або пошкодження лісу, незаконний продаж деревини. Документом також передбачається штраф за самовільне збирання плодів, горіхів, грибів та ягід.

До цього порушників за самовільний збір грибів, плодів, горіхів та ягід очікував штраф від 17 до 51 грн.

Тобто, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення (стаття 70), за самовільне збирання дикорослих плодів, горіхів, грибів та ягід на заборонених ділянках або там, де збір дозволяється тільки за лісовими квитками, було передбачено накладення штрафу:

  • на громадян — від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 грн до 51 грн;
  • на посадових осіб — від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 51 грн до 119 грн.

Після того, як законопроєкт №9665 набуде чинності, українцям доведеться сплатити від 425 до 850 грн.

Зокрема за збирання дикорослих плодів, горіхів, ягід з порушенням установлених строків їх збирання накладається відповідальність у вигляді накладення штрафу на суму:

  1. для громадян — від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумі, тобто від 425 грн до 850 грн;
  2. для посадових осіб — від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 1 700 грн до 5 100 грн.

Загалом закон №9665 дасть змогу забезпечити ефективний правовий захист довкілля від незаконного вирубування, пошкодження або знищення дерев та чагарників, незаконного обігу, а також посилить штраф за збір грибів, горіхів, плодів та ягід у недозволених місцях. Йдеться про об’єкти природно-заповідного фонду: національних природних парків, природних заповідників, ботанічних садів, дендрологічних парків. Тобто території, які створені для збереження біорізноманіття та охороняються як національне надбання.

Поки мати відійшла в туалет: Маленькі діти випадково з’їли... прах свого діда

понеділок, 20 січень 2025, 9:50

Жителька американського Колорадо Моніка Лонг, що самостійно виховує трьох дітей розповіла, що її діти випадково з’їли прах свого дідуся під час гри, передають Патріоти України з посиланням на The New York Post. Вона розповіла журналістам, що залишила ...

Зима без зими - курс на субтропіки: У Києві не фіксують значних морозів три роки поспіль. Фахівці коментують зміну клімату в Україні

понеділок, 20 січень 2025, 9:32

Характерно, що глобальне потепління в Україні найбільш відчувається у зимові місяці і цей процес більш значний ніж у сусідів по Європі. Фахівці вказують, що середньодобовий показник температури в країні коливається від п'яти градусів морозу до п'яти гр...