Зараз у нас тренд пуризму мовлення - українці максимально намагаються правильно розмовляти, уникаючи русизмів. І це зрозуміло. Втім часто надмірне прагнення до чистоти мови призводить до того, що люди відмовляються від первісно українських слів, які належать до найдавнішого пласта, аж до часів Русі-України, зазначають Патріоти України..
Про це розповіли на філологічній сторінці "Проєкт Р.І.Д." в Instagram.
"Є слова, котрих уникають, адже вони "схожі до російських". Але не завжди такі слова належать російській мові. Чимало - наша спадщина від праслов'янської, попередниці сучасних слов'янських мов. Тож не варто віддавати ворогу те, що йому не належить", - пишуть філологи.
Походження слова, його наявність у сусідніх мовах та українські фразеологізми підкажуть, чи належить це слово російській і, чи варто його уникати. Не віддаваймо свій спадок.
Спеціалісти діляться списком найпоширеніших таких слів.
Це слово походить від праслов'янського zьdati. В українській мові є сталі вислови "жданики поїсти", "ждати з моря погоди".
Походить від праслов'янського golobь "такий на колір як голуб", пов'язаний з синім полиском крила голуба. В українській мові є вислів "тече голуба кров".
Це слово походить від праслов'янського dьrzati. У нас є вислови "держати розум в голові", "держати слово".
Походить від праслов'янського stydь "сором, стид, холод". У нас є вислів "стид і сором".
Походить від праслов'янського daviti. В українській мові є вирази "давитися слізьми", "придавити комарика".
Новий підручник для 11 класу з історії України має "білі плями" у висвітленні подій початку повномасштабного вторгнення. Про це написала на своїй сторінці у Facebook вчителька історії із Києва Марія Воротило, передають Патріоти України. Її обурило, що ...
Міністерство оборони України проаналізувало військові спеціальності, які обрали добровольці, що звернулися до центрів рекрутингу української армії. Найбільш затребуваними виявилися ті, що пов’язані з БПЛА, також є попит на водіїв та стрілецькі спеціаль...