Уроки історії, або Чого насправді боїться Москва: У цей день пригнічений народ скинув колоніальну тиранію і створив "Велику хунту"

Коли російські пропагандисти створюють ідеологічні кліше, або користуються "скарбничкою" СРСР часів Сталіна-Хрущова та запозиченнями Третього Рейху, вони, через власне невігластво, часто-густо не здогадуються про первинне значення визначень

25 травня сталася одна з ключових подій, в наслідок чого сконала найдавніша колоніальна імперія світу, зазначають Патріоти України. Протягом наступних півтора сторіччя повалились більшість інших колоніальних імперій світу. І тільки відстала у своєму суспільному розводку Росія все ще силиться утримати в "тюрьмі народів" поневолену людність.

Отже 10 травня 1810 року у Буенос-Айресі відбулася Травнева революція, з якої розпочався процес утворення держави Аргентина. Саме з 1810 року американські колонії почали активно боротися за незалежність. Лозунг "Свобода, рівність, братерство" був дуже популярний у тодішньої молоді іспанських колоній, як й інші ліберальні ідеї. Економіка й управління віце-королівства Ріо-де-ла-Плата на той час були монополізовані Іспанією, що значно стримувало розвиток колонії. З 1808 року Іспанія була окупована військами Наполеона.

У Буенос-Айресі легітимність віце-короля Бальтасара Ідальго де Сіснероса опинилася під питанням. Муніципальна ради винесла рішення, згідно з яким Сіснерос мав піти у відставку і передати усі повноваження муніципалітету до створення парламенту. Його названо тимчасовим президентом і головнокомандувачем військ, що викликало обурення народу, яке вилилося у протести на центральній площі Буенос-Айреса і повстання армії.

25 травня було оголошено про остаточну відставку віце-короля і формування тимчасового урядового органу — Першої хунти. Хоча було фактично скинуто владу Іспанії. Досі цей день відзначається у незалежній Аргентині як одне з головних державних свят.

Хіти тижня. Окупація Дніпра, або Як нові види захоплюють наші річки і хто буде в них жити через 20 років (фото)

понеділок, 23 вересень 2019, 9:00

13 липня Асоціація рибалок України повідомила, що в Дніпро-Бузькому лимані виловили мохнаторуких китайських крабів. Це сталося вже не в перший раз... "В Ассоциации рыболовов Украины бьют тревогу: мохнаторукие крабы чрезвычайно опасны и могут нанести се...

Ви будете здивовані: Названо продукт, який рятує від раку і хвороб серця

понеділок, 23 вересень 2019, 8:58

Виноградні кісточки мають ряд корисних властивостей. Зокрема, виноград із кісточками рекомендується їсти людям, які страждають на захворювання серця. Крім того, цей продукт допомагає запобігати розвитку раку, передають Патріоти України. Цей ефект мають...