Усі фахівці - бездоганні: Українка шокувала цінами на медичні послуги в Швейцарії та розповіла про страховки

Професію лікаря тут здобути нелегко – великий відсів ще під час навчання: щороку проводиться перевірка на придатність, щоб відібрати студентів з найвищими балами.

Українка Катерина Дашевська із родиною переїхала до Швейцарії. Каже, що дуже задоволена системою медицини. Тут страхова медицина, яка покриває 90% вартості лікування, повідомляють Патріоти України.

"Будь-яка людина, яка проживає у Швейцарії, може отримати доступ до системи охорони здоров'я, якщо у неї є принаймні базове медичне страхування. Це покриває близько 80-90% витрат на охорону здоров'я. У свою чергу, додаткове медичне страхування відіграє важливу роль при отриманні дороговартісних стоматологічних послуг чи стаціонарному лікуванні", - каже Катерина.

Наприклад найпростіша, зубна пломба коштує $215 і сягає до $550. А повне лікування зі вставноленням коронки може обійтися у $5 тис. за зуб. "Шукати, де б зекономити у Швейцарії, не варто. Тут діють єдині стоматологічні тарифи для членів Швейцарського товариства стоматологів. Вони не встановлюють ціни довільно, а на основі каталогу послуг з допустимим відхиленням в певних рамках, що дозволяє враховувати ступінь складності, властивий кожному випадку. Тому у Швейцарії хтось витрачається на придбання додаткового медичного страхування, а хтось їздить лікувати зуби у сусідні країни ЄС чи, у випадку українців, в Україну", - додає українка.

Родина Катерини всі медичні послуги ми отримує у Швейцарії (сімейного лікаря, педіатра, стоматолога та інших спеціалістів вузького профілю) і може сказати про швейцарську медицину тільки хороше: починаючи від технічного оснащення, закінчуючи рівнем професіоналізму персоналу.

"Професію лікаря тут здобути нелегко – великий відсів ще під час навчання: щороку проводиться перевірка на придатність, щоб відібрати студентів з найвищими балами. У Швейцарії пацієнти довіряють лікарям та слідують їхнім приписам. Крім того, в аптеках доступний мінімум ліків без рецепта, а витрати на ліки (поза загальновстановленим списком), придбані для самолікування, не покриваються медичним страхуванням", - додає.

За сприятливих умов присутність лікарів у житті мінімальна. При ГРВІ приписують мінімум ліків (зазвичай парацетамол, ібупрофен), а основна настанова зводиться до трьох слів: голод, холод і спокій. "Антибіотики тут під серйозним контролем і приписом. На клінічні аналізи направляють у виключних ситуаціях, і коли у хворого є багато симптомів, то за протоколом ставлять діагноз без аналізів. Тобто це зовсім протилежна історія, ніж в Україні, де без зайвих проблем можна отримати направлення на аналізи чи на власний розсуд звернутись у лабораторію", - додає Катерина.

Каже, що швейцарці активно займаються спортом. Сім'ї проводять дозвілля, катаючись на велосипедах чи плаваючи на каяках, SUP-бордах. На вулицях в будь-яку пору дня та погоду можна зустріти багато людей на пробіжці.

Джерело: Gazeta.ua

В Україні вимагають заплатити податки навіть за старі квадрати: Скільки доведеться віддати за кожен зайвий квадрат

неділя, 19 січень 2025, 8:06

Податки за квартири та будинки українці в 2025-му мають заплатити до липня. Платити доведеться за кожен зайвий квадратний метр площі. Зайвим вважається та площа, яка перевищує норму. Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу України. Так, ставку пот...

Обмежено придатних штрафуватимуть навіть без повістки: Ось яка відповідальність за непройдену ВЛК

неділя, 19 січень 2025, 7:57

Обмежено придатні до військової служби чоловіки мають пройти повторний медогляд до 5 лютого 2025 року. При цьому не варто чекати на повістку від ТЦК, адже за законом відповідальність за проходження ВЛК покладається саме на військовозобов'язаних на відм...