Усі фахівці - бездоганні: Українка шокувала цінами на медичні послуги в Швейцарії та розповіла про страховки

Професію лікаря тут здобути нелегко – великий відсів ще під час навчання: щороку проводиться перевірка на придатність, щоб відібрати студентів з найвищими балами.

Українка Катерина Дашевська із родиною переїхала до Швейцарії. Каже, що дуже задоволена системою медицини. Тут страхова медицина, яка покриває 90% вартості лікування, повідомляють Патріоти України.

"Будь-яка людина, яка проживає у Швейцарії, може отримати доступ до системи охорони здоров'я, якщо у неї є принаймні базове медичне страхування. Це покриває близько 80-90% витрат на охорону здоров'я. У свою чергу, додаткове медичне страхування відіграє важливу роль при отриманні дороговартісних стоматологічних послуг чи стаціонарному лікуванні", - каже Катерина.

Наприклад найпростіша, зубна пломба коштує $215 і сягає до $550. А повне лікування зі вставноленням коронки може обійтися у $5 тис. за зуб. "Шукати, де б зекономити у Швейцарії, не варто. Тут діють єдині стоматологічні тарифи для членів Швейцарського товариства стоматологів. Вони не встановлюють ціни довільно, а на основі каталогу послуг з допустимим відхиленням в певних рамках, що дозволяє враховувати ступінь складності, властивий кожному випадку. Тому у Швейцарії хтось витрачається на придбання додаткового медичного страхування, а хтось їздить лікувати зуби у сусідні країни ЄС чи, у випадку українців, в Україну", - додає українка.

Родина Катерини всі медичні послуги ми отримує у Швейцарії (сімейного лікаря, педіатра, стоматолога та інших спеціалістів вузького профілю) і може сказати про швейцарську медицину тільки хороше: починаючи від технічного оснащення, закінчуючи рівнем професіоналізму персоналу.

"Професію лікаря тут здобути нелегко – великий відсів ще під час навчання: щороку проводиться перевірка на придатність, щоб відібрати студентів з найвищими балами. У Швейцарії пацієнти довіряють лікарям та слідують їхнім приписам. Крім того, в аптеках доступний мінімум ліків без рецепта, а витрати на ліки (поза загальновстановленим списком), придбані для самолікування, не покриваються медичним страхуванням", - додає.

За сприятливих умов присутність лікарів у житті мінімальна. При ГРВІ приписують мінімум ліків (зазвичай парацетамол, ібупрофен), а основна настанова зводиться до трьох слів: голод, холод і спокій. "Антибіотики тут під серйозним контролем і приписом. На клінічні аналізи направляють у виключних ситуаціях, і коли у хворого є багато симптомів, то за протоколом ставлять діагноз без аналізів. Тобто це зовсім протилежна історія, ніж в Україні, де без зайвих проблем можна отримати направлення на аналізи чи на власний розсуд звернутись у лабораторію", - додає Катерина.

Каже, що швейцарці активно займаються спортом. Сім'ї проводять дозвілля, катаючись на велосипедах чи плаваючи на каяках, SUP-бордах. На вулицях в будь-яку пору дня та погоду можна зустріти багато людей на пробіжці.

Джерело: Gazeta.ua

У Чехії мешканка із проросійськими поглядами підняла прапор ПВК "Вагнер" (фото)

неділя, 28 травень 2023, 15:29

У місті Зноймо (Чехія) місцева мешканка вивісила на території приватного будинку прапор приватної військової компанії "Вагнер". Правоохоронні органи проводять перевірку за фактом цього інциденту. Відомо, що прапор російських терористів вивісила громадя...

Відмовилася потиснути руку білорусці: Відому українську тенісистку освистали на Roland Garros (відео)

неділя, 28 травень 2023, 15:15

Скандальний інцидент трапився після матчу першого кола Roland Garros-2023 між українкою Мартою Костюк і другою ракеткою світу, білорускою Аріною Соболенко, повідомляють Патріоти України. Поєдинок завершився поразкою української тенісистки з рахунком 3:...