В Антарктиді вперше знайдено бурштин. Це свідчить про те, що в середині крейдяного періоду помірні тропічні ліси існували на кожному континенті. Про це повідомляє Interesting Eengineering, передають Патріоти України.
«Проаналізовані фрагменти бурштину дозволяють безпосередньо дізнатися про умови довкілля, які переважали у Західній Антарктиді 90 мільйонів років тому. Ця захоплива знахідка також докладніше показує, як міг функціонувати ліс, який ми реконструювали у нашому дослідженні Nature від 2020 року», – сказав науковець Йоганн Клагес з інституту Альфреда Вегенера, Центру полярних та морських досліджень імені Гельмгольця.
Це дослідження, за словами науковців, відкриває унікальну можливість заглянути в доісторичний світ Антарктиди. Результати свідчать, що колись на місці сучасних крижаних просторів росли густі болотисті ліси з деревами, що виділяють смолу.
«Антарктичний бурштин, ймовірно, містить залишки кори дерева у вигляді мікровключень. Враховуючи його тверді, прозорі та напівпрозорі частинки, бурштин високої якості, що вказує на його поховання поблизу поверхні, оскільки бурштин розсіюється зі збільшенням термічної напруги та глибини поховання», – зауважив доктор Хенні Гершель з Технічного університету Фрайберзької гірничої академії.
Гершель додав: «Наше відкриття – ще один шматочок головоломки, і воно допоможе нам краще зрозуміти болотисте, багате на хвойні дерева середовище помірного тропічного лісу, виявлене поблизу Південного полюса в середині Крейдяного періоду».
Жителька села Дробишів На Чернігівщині Олена Іоськова 1 липня відзначила 102-й день народження. Вона найстарша жителька Новгород-Сіверської громади. Про це йдеться у сюжеті «Суспільного», передають Патріоти України. Жінка досі придумує жарти, має гарну...
У росіян відсутня людяність, особливо у виборі цілей для ударів по Україні. Через це ненависть до російських військових тільки збільшується. Таку думку висловив колишній американський морпіх, боєць Міжнародного легіону ГУР МО України з позивним "Гімлі"...