Медична система в Україні зараз така сама, як в багатьох країнах Європейського Союзу. Попри це, чимало українців незадоволені тим, як вона діє. Причини цього явища розкрив Павло Ковтонюк – співзасновник Українського центру охорони здоровʼя (UHC), екзаступник міністра охорони здоров’я (2016-2019 рр.), передають Патріоти України.
«Медична система в Європі – дуже спартанська. Так, там дуже висока якість лікування. І коли держава забезпечує дуже високу якість послуг, навчає лікарів на високому рівні, забезпечує всім необхідним, на це витрачає багато грошей. Тому ця послуга стає дуже дорогою. Тому, щоб бюджет країни це витримав, щоб ця система існувала, доводиться виставляти пріоритети», – пояснив Ковтонюк.
За словами екзаступник міністра, європейська модель – це пріоритетність в доступі: чим хвороба простіша, тим довше очікування. Чим складніша – тим очікування буде коротшим.
«Люди, які мають досвід отримання складних послуг за кордоном, дуже вдячні та задоволені: вони пролікувалися швидко, якісно. Так, ті , хто просто хоче отримати довідку або полікувати шмарклі, зазвичай дуже незадоволені, бо їм доводиться чекати по два тижні і довше. Ось це і є зворотна сторона якості», – сказав Ковтонюк.
Якщо комусь доводилося користуватися екстреною допомогою в Європі, він знає, що це якість допомоги топ-класу. Пацієнта швидко доставляють в лікарню і роблять усе необхідне, пояснює співзасновник Українського центру охорони здоровʼя
«Неможливо одночасно забезпечити на високому рівні якість послуги і зробити її дуже доступною. Треба жертвувати або швидкістю, і так роблять в Європі, або якістю. У такому випадку доступ до послуги високий, але якість абсолютно непередбачувана: десь хороша, а десь просто жахлива. Оце українська модель зараз», – підсумував Павло Ковтонюк.
На інтернет-аукціонах росіяни масово розпродають відзнаки та медалі за участь у так званій «СВО» (під цією абревіатурою російські злочинці маскують війну, яку розв’язали проти України). Як повідомляє «Главком», ціни та «комплектація» окупаційних нагоро...
Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації безпілотний авіаційний комплекс ТОККО українського виробництва, які мають дві модифікації дронів, які різняться масою бойового навантаження. Про це інформує пресслужба Міноборони у ...