В Індії зафіксували нове ускладнення у пацієнта після коронавірусу. Після "чорної цвілі" медики в аналізах знайшли сліди грибка аспергільозу, який також називають"зеленою цвіллю". Що це за грибок і чому він дуже небезпечний для людини - читайте в нашому матеріалі нижче, передають Патріоти України,
У 34-річного пацієнта в Індії лікарі виявили грибок аспергільозу. Чоловік перехворів на важку форму коронавірусу, отримав ураження легень 90% і майже два місяці проходив терапію. Під час проведення аналізів у нього знайшли грибок, який вразив легені, пазухи та кров. Цей грибок є різновидом мукормікозу, який викликає також і інші види хвороби - "чорну", "білу" і "жовту".
Як стверджують лікарі, це перший випадок "зеленої цвілі" в штаті Мадхья-Прадеш. Однак немає інформації про те, чи є такі випадки в інших штатах Індії.
Це рід вищих аеробних цвілевих грибів, у яких налічується кілька сотень видів. Людину можуть вражати понад 60 видів аспергіл, які викликають різні захворювання – інфекції внутрішніх органів, зовнішнього вуха, ураження шкіри. Найчастіше аспергіли вражають організм людини в імунодефіцитних станах. Є підвиди цього грибка, які мають високий рівень смертності.
Грибки аспергільозу знаходяться практично скрізь - в приміщеннях, на відкритому повітрі та передаються вони повітряно-крапельним шляхом. Людина просто вдихає спори цього грибка і, якщо організм сильно ослаблений – може захворіти.
Найчастіше негативному впливу цього грибка схильні пацієнти після серйозних захворювань легенів, бронхів, ослаблені після важких інфекційних хвороб, після довгострокової терапії кортикостероїдами у великих дозах, а також при захворюваннях крові та після трансплантацій. Від людини до людини, або від тварини до людини - цей грибок не передається.
Рекомендації медиків про зараження цим грибком досить стандартні - мити руки, уникати приміщень з великою кількістю пилу або цвілі на стінах. Носити респіратори та вживати всіх запобіжних заходів при роботі з ґрунтом, оскільки грибок здатний проникати в організм людини не тільки при вдиханні спор, але і через пошкоджену шкіру.
Гостре зараження грибками аспергільозу проявляється кашлем, часто з кровохарканням, плевритним болем в грудній клітці та задишкою. Без лікування цей грибок може швидко прогресувати та викликати смерть.
Аспергільоз поза легенями може виражатися в ураженнях шкіри, синуситах, швидко розвивається пневмонії, а також вражати печінку, нирки та головний мозок.
Американський природоохоронець Пол Росолі дозволив величезній змії з'їсти себе живцем на камеру. Це сталося ще 2014 року під час роботи над документальним фільмом для каналу Discovery, пише LADbible, передають Патріоти України. У суперечливому фільмі п...
Рідкісний амулет віком 1600 років, знайдений археологами у стародавньому місті Адріанополіс (європейська частина сучасної Туреччини.-ПУ), містить зображення Соломона, який перемагає диявола. Ця знахідка апелює до вилучених з канонічної Біблії віршів, д...