Жашків користується репутацією типового малопримітного містечка центральної України з залізничною станцією і без особливого історичного бекграунду. Дійсно сам Жашків, як поселення, виник у 1630-х роках, статус містечка отримав у середині 19 століття на фоні зростання сільськогосподарського виробництва в регіоні, цукроваренного виробництва та розповсюдженням залізничної мережі.
Однак український лісостеп тисячі років перебував у центрі становлення кочових та осідлих народів Євразії. І землі Жашківщини зберігають чимало цінних артефактів сивої давнини, констатують Патріоти України. З того, що вдалося знайти і утримати в фонді місцевої громади демонструє місцевий історичний музей. Серед найціннішого тут можна побачити сокиру часів Трипілля.
“Вона зроблена із міді. Знайдена на полях нашого району. Це унікальна річ тим, що цей виріб із міді. Трипільці поряд з кам’яними знаряддями праці вже використовували й мідні. Вони вже навчили добувати, плавити її та виготовляти з неї різні речі. Бронзу знали вже пізні трипільці.” – розповів директор музею.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...