Жашків користується репутацією типового малопримітного містечка центральної України з залізничною станцією і без особливого історичного бекграунду. Дійсно сам Жашків, як поселення, виник у 1630-х роках, статус містечка отримав у середині 19 століття на фоні зростання сільськогосподарського виробництва в регіоні, цукроваренного виробництва та розповсюдженням залізничної мережі.
Однак український лісостеп тисячі років перебував у центрі становлення кочових та осідлих народів Євразії. І землі Жашківщини зберігають чимало цінних артефактів сивої давнини, констатують Патріоти України. З того, що вдалося знайти і утримати в фонді місцевої громади демонструє місцевий історичний музей. Серед найціннішого тут можна побачити сокиру часів Трипілля.
“Вона зроблена із міді. Знайдена на полях нашого району. Це унікальна річ тим, що цей виріб із міді. Трипільці поряд з кам’яними знаряддями праці вже використовували й мідні. Вони вже навчили добувати, плавити її та виготовляти з неї різні речі. Бронзу знали вже пізні трипільці.” – розповів директор музею.
Вчені попереджають, що через приблизно мільярд років Земля втратить атмосферний кисень — основну умову для існування складних форм життя, передають Патріоти України з посиланням на видання Sky at night magazine. Епоха кисню закінчиться раніше, ніж помр...
У Повітряних Силах ЗСУ розповіли про бойового пілота Ігоря Пархоменка, який через російську агресію втратив сина і тепер б’ється з російськими окупантами за двох. . Там нагадали, що указом Президент України Володимира Зеленського від 8 травня пану Іго...