У рідних Сумах помер легендарний олімпійський чемпіон, найкращий скороход XX століття

Володимир Голубничий

На 86-му році життя помер легендарний український спортсмен Володимир Голубничий, який спеціалізувався на спортивній ходьбі, — повідомив офіційний сайт Федерації легкої атлетики України, зазначають Патріоти України.

Народившись у 1936 році в Сумах, уже в 19-річному віці українець установив перший світовий рекорд. Брав участь у п'яти Олімпіадах, на чотирьох із яких завойовував нагороди — «золото» Риму-1960 та Мехіко-1968, «срібло» Мюнхена-1972 та «бронзу» Токіо-1964. Також у його активі повний комплект медалей чемпіонатів Європи.

«Перед Іграми в Римі отримав травму. У дощ бавилися з хлопцями, кидали гирю, як диск, — хто далі. Гиря була мокра, зірвалася — і по коліну. Мене тоді підняла на ноги відомий спортивний лікар Зоя Миронова. На Олімпіаду я їхав з однією думкою: „Господи, як би так виступити, щоб не сильно сварили!“ Під час Ігор у Римі стояла нестерпна спека. Можливо, це мене і врятувало, бо суперники відразу взяли високий темп, наковталися гарячого повітря. А я не поспішав, зібрався з силами й на другій половині дистанції став лідером. Виграв! Пам'ятається, мені в Рим приходили величезні пачки вітальних телеграм із Москви, Сум. У мене від хвилювання пропав сон. За порадою лікаря випив 100 грамів чистого спирту й нарешті міцно заснув», — згадував перипетії першої для себе Олімпіади наш прославлений співвітчизник в інтерв'ю «ФАКТАМ».

Володимира Голубничего називали найкращим скороходом XX століття
У 2012 році Голубничий серед 24 найвеличніших легкоатлетів світу, серед яких був ще один наш співвітчизник Сергій Бубка, був включений до Залу слави Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (ІААФ), який був заснований у Барселоні з нагоди святкування 100-річчя цієї організації.

Усе життя легендарний спортсмен, якого називали найкращим скороходом XX століття, прожив у рідних Сумах. У рідному місті щорічно проводяться змагання зі спортивної ходьби — Кубок імені Голубничого.

Зниження випаровування води, плюс електрика для 100 мільйонів будинків: Науковці пропонують покрити водосховища Землі сонячними панелями

неділя, 19 січень 2025, 6:40

Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...

В Україні замість МСЕКів запрацювала нова система: Ось що потрібно знати хворим

неділя, 19 січень 2025, 6:22

В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...